spot_img
spot_imgspot_img
16.3 C
İstanbul
Salı, 28 Mayıs 2024

Kapadokya’ya Hollywood çıkarması

Seçtiklerimiz

Kapadokya’da son yılarda açılan butik ve konsept otellerle sadece Japon turistlerin değil artık Hollywood’un da ilgisini çekiyor. Martta ABD’li ünlü aktör Nicholas Cage’in "Hayalet Sürücü 2" çekimleri için geldiği Kapadokya’da doruk noktasına ulaşan talep diğer Hollywood yıldızlarını da tatil için UNESCO Kültür Mirası listesindeki bölgeye çekti.

 

Sabah Gazetesi’nde Dilek Taş’ın haberine göre, Nicolas Cage ve geçtiğimiz hafta da Monica Belluci’nin Kapadokya’da kalmasının ardından önümüzdeki aylarda Ben Affleck, Meg Ryan ve Al Pacino’nun da Kapadokya’yı ziyaret edeceği öğrenildi. Hollywood starları bölgede mağaraların otele dönüştürülmesi ile açılan Yunan, Bizans ve Osmanlı konseptli otellere ilgi gösteriyor. Yıldızların kaldığı otellerde suit fiyatları 600 eurodan başlarak 2 bin euroya kadar çıkıyor.

 

GİZLİ REZERVASYON

 

Otel işletmecileri yıldızların bir kısmının aylar öncesinden rezervasyon yaptırırken bir kısmının ise haber vermeden otellere geldiğini söylüyor. Monia Belluci’nin kaldığı Gül Konakları Oteli’nin sahibi Yakup Dinler, "Belluci’nin geleceğini 7 ay öncesinden biliyordum. Babama bile söylemedim" dedi. Boy George’un kaldığı Sacred House Müdürü Ece Gülcüoğlu ise bazı ünlülerin duyulmaması için önceden rezervasyon yaptırmadan geldiklerini söyledi.

 

FİLM PLATOSU KURULMASI GÜNDEMDE

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Türkiye’de kurulacak film platoları konusundaki çalışmasında Nevşehir’in ilk sıralarda geliyor. Listede Mardin, Hatay, Antalya, Bursa ve Trabzon gibi şehirler bulunuyor.Kapadokya Turizm İşletmecileri Birliği Başkanı (KAPTİD) Ahmet Tok da Amerikalı bir şirketin film platosu kurmak için görüşmeler halinde olduğunu ve bunun bölgeye olan ilgiyi de artıracağını söyledi.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika