spot_img
spot_imgspot_img
15.7 C
İstanbul
Pazartesi, 20 Mayıs 2024

THY yüzde 88 ile Avrupa’da ilk üçe girdi

Seçtiklerimiz

THY Harekat Müdürlüğü Apron Binası’nda düzenlenen "Zamanında kalkışların iyileştirilmesi" töreninde konuşan THY Genel Müdürü Temel Kotil, geçen yıl büyük tenkit aldıkları rötarlar konusunda bu yılın ilk çeyreğinde yüzde 90’lara varan zamanında kalkış oranıyla büyük gelişme kaydettiklerini söyledi. DHMİ İstanbul Atatürk Havalimanı Baş Müdürü Celal Özuğur, TAV Havalimanları İstanbul Genel Müdürü Kemal Ünlü de Atatürk Havalimanı’nın dün ulaşan rekor sayıdaki uçak iniş kalkış trafiğine de değinerek, ulaştığı yüzde 88’lik zamanında kalkış oranı dolayısıyla THY’yi kutladılar.

 

Törende basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil, "Bu yılın ilk çeyreğinde zamanında kalkışta yüzde 90’lara vardık. 2010 yılında müşterilerimizi o kadar memnun edememiştik. Bu yıla çok temiz başladık. İnşallah bu durum yaz boyunca devam edecek. Bu yılın ilk üç ayında yakalanan ortalama yüzde 88’lik zamanında kalkış performansının geçen yıla göre 10 puan daha iyi konumdayız. Şu anda zamanında kalkışta Avrupa’daki havayolları arasında ilk üçe yükseldik. Bu sonuç THY ve havalimanı bünyesindeki yenilikler ve iyileştirmelerle sağlandı" dedi.

 

DAHA İYİ HİZMET, DAHA İYİ BİR ZAMANINDA KALKIŞ

 

İstanbul’un havacılık konusunda gözde bir merkez olduğunun altını çizen THY Genel Müdürü Temel Kotil, "İstanbul gerçekten gözde bir merkez. Bu güzelliği biz zamanında kalkışla taçlandırmamız lazım. Havalimanındaki bütün çalışanların tek bir görevi olması lazım, daha iyi bir hizmet, daha iyi bir zamanında kalkış. Çünkü Atatürk havalimanının marka değeri çok yüksek" dedi.

 

Yapılan konuşmalardan sonra, Kotil ve havalimanındaki birim yetkilileri THY logosunun yer aldığı pastayı kesti. Bu arada Kotil, en iyi zamanında kalkış gerçekleştiren 3 pilota teşekkür belgesi verdi. –

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika