spot_img
spot_imgspot_img
15.7 C
İstanbul
Pazartesi, 20 Mayıs 2024

T.E.C. de Grev Oylaması Sonuçlandı

Seçtiklerimiz

235 Çalışanın Bulunduğu İşyerinde İşverence Kapsam Dışı personelden zorla alınan imzalar ile  talep dilen Grev oylaması 21 Nisan 2011 tarihinde saat 12.00-16.00 arasında TEC işyerinde yapıldı.

Oylama sonucunda katılmayanlarla bilikte 186 EVET oyu çıkarken HAYIR oyları 49 gibi oldukça düşük bir noktada kaldı."TEC’de bugüne kadar sendikası ile birlikte disiplin, kararlılık ve onurla mücadele veren üyelerimizin bu beyhude engellemeyi de, başarı ile nasıl bertaraf edeceğini tüm kamuoyu izleyecek ve yaşayacaktır."  demiştik, TEC işçileri yüzümüzü kara çıkartmadı.

Tüm işçileri gönülden kutluyor, işçi sınıfına yakışan bu örnek duruşlarını saygıyla selamlalıyoruz.Grev oylaması öncesi işverenin bu girişiminin beyhude bir çaba olduğunu, sorunun masada görüşmelerle çözümlenmesinin her iki tarafın yararına olduğunu hep belirtmiştik.

Şimdi bu sonuç sonrasında bir kez daha iyiniyetle çağrımızı tekrarlıyoruz. İşçilerin iradesine saygı duyun ve hiç bir ön koşul ortaya sürmeden masaya buyurun. Ancak toplu iş sözleşme masasına ön şartla gelecekseniz açıkça belirtin, işçilerin beklentilerini boşuna kullanmayın.

Hava-İş sendikası olarak bu noktadan sonra görüşmelere açığız, ancak oyalamaya hayır diyeceğiz.İşyerinde iş barışı ve huzurunun tekrar tesis edilmesi ve bu güzel yatırımın yeniden işçilerin alınteri ve hakları verilerek üstün verimlilikle üretime geçmesi temel dileğimizdir.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika