spot_img
spot_imgspot_img
26 C
İstanbul
Salı, 23 Temmuz 2024

Gökyüzünde Kariyer’ paneli yapıldı

Seçtiklerimiz

Sivil Havacılık ve Uzay Kümelenmesi Derneği,Ege Üniversitesi Ege Meslek Yüksekokulu (EGEMYO) ve Yeni Asır Gazetesi işbirliğinde Dr. Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi’nde ”Gökyüzünde Kariyer” konulu panel düzenlendi.

       

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Uçak Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Şerif Kavsaoğlu, ”Eğitim kurumlarını planlarken eleman ihtiyacını dikkate almalıyız” dedi.

       

EGEMYO Müdürü Prof. Dr. Semih Güneş’in başkanlığını yaptığı panele Prof. Dr. Mehmet Şerif Kavsaoğlu, Ege Üniversitesi (EÜ) Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölüm Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Hasan Yıldız, EGEMYO Uçak Teknolojisi Programı Koordinatörü Yard. Doç. Dr. Necdet Yıldız ve SunExpress İzmir İnsan Kaynakları Müdür Yardımcısı Yiğit Acar konuşmacı olarak katıldı.

       

Prof. Dr. Mehmet Şerif Kavsaoğlu, insanların çok eski zamanlardan beri yüksek yerlerden atlayarak uçmaya çalıştıklarını belirterek, ”bir şeyi ilk kez yapmanın değil, sürekli ve kaliteli yapmanın önemli olduğunu” vurguladı.

       

Kavsaoğlu, Türk havacılığının kısa tarihinden bahsettikten sonra günümüzde havacılık sektöründe ihtiyaçların artığını kaydetti.

       

Havacılık sektöründe eğitim verilecek elemanların istekli ve yetenekli olması gerektiğini söyleyen Kavsaoğlu, ”Eğitim kurumlarını planlarken eleman ihtiyacının da dikkate almalıyız” diye konuştu.

       

Mevcut öğrenci seçme sisteminde ciddi sorunların olduğunu dile getiren Mehmet Şerif Kavsaoğlu, sınava girenlerin yeteneğinin değil, üçgenin iç açılarına ilişkin bilgisinin ölçüldüğünü belirtti.

       

Prof. Dr. Kavsaoğlu, az sayıda iyi yetişmiş elemanın, çok sayıda yarım yetişmiş elemandan daha iyi olduğunu da söyledi.

       

EGEMYO Uçak Teknolojisi Program Koordinatörü Yard. Doç. Dr. Necdet Yıldız ise 2010-2011 öğretim yılında EÜ bünyesinde eğitim vermeye başlayacaklarını açıkladı.

       

Program amacının sektörde kaliteli ara insan gücünü karşılamak ve sektörün bölgedeki gelişimine katkıda bulunmak olduğunu anlatan Necdet Yıldız, henüz öğrencilerin eğitime başlamadığını, ancak sektördeki işlerinin hazır olduğunu da sözlerine ekledi.

       

        AA

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika