spot_img
spot_imgspot_img
22.6 C
İstanbul
Salı, 26 Eylül 2023

Elazığ-Ankara arasında uçak seferleri artacak

Seçtiklerimiz

AK Parti Elazığ Milletvekili Tahir Öztürk, 16 Mayıs’tan itibaren Elazığ-Ankara arasında uçak seferlerinin haftanın üç günü, iki sefer halinde yapılacağını söyledi.

       

Öztürk,yaptığı açıklamada, iç hatlarda da seferlerin artacağını vurguladı. Öztürk, "Elazığ-Ankara ile Ankara-Elazığ hattında devam eden uçak seferlerine ilave olarak 16 Mayıs’tan itibaren ikinci seferler başlayacak. Bu seferler haftada 3 gün olarak devam edecek. Daha sonra Anadolu Jet in uçak sayısı artarsa ikinci akşam seferleri her gün olabilir.” dedi

       

Elazığ’ın ulaşımda ciddi mesafeler kat ettiğinin altını çizen Milletvekili Öztürk, bu durumun dünya standartlarda yapılan pistin tamamlanmasından sonra gerçekleştiğini savundu.

       

Öztürk, Almanya’dan Elazığ’a direkt uçuşların başladığını ve uçuşların haziran ayından itibaren hafta beş gün olarak gerçekleştirileceğini hatırlattı.

       

Havaalanı terminal binası ihalesinin 29 Nisan tarihinde yapılacağını ifade eden Öztürk, şöyle konuştu: "Bu proje 18.000 m2 kapalı alana sahip olup, iç hat, dış hat yolcu salonları, gümrük bölümü, güvenlik bölümü, idari binalar, seyir kontrol kulesi olmak üzere yıllık 1 milyon 200 bin yolcu kapasitesi olacak. Böylelikle Elazığ çok amaçlı modern bir terminal binasına kavuşmuş olacak. İhaleden sonra da çok kısa zamanda temeli atılacaktır.”

- Keyvan Aviation -spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika