spot_img
spot_imgspot_img
7.6 C
İstanbul
Salı, 27 Şubat 2024

Türk Hava Yolları İkram Hizmeti Şirketi Do&Co, Zam Oranları Açıkladı

Do&Co tarafından açıklanan yeni zam oranları, Türk Hava Yolları'nın ikram hizmetlerinde çalışanları memnun etmekte zorlanıyor. %50'lik zam sözleşmeli personel ve uçan şeflere sunulurken, sendikalı personel için belirlenen %45'lik zam oranı beklentileri karşılayamayarak şirket içinde bir hayal kırıklığı yaratıyor

Seçtiklerimiz

İstanbul merkezli Türk Hava Yolları’nın ikram hizmetlerini üstlenen şirket Do&Co, personeline yönelik zam oranlarını belirledi. Sözleşmeli personel ve uçan şefler, maaşlarına %50 oranında zam alacaklar. Sendikalı personel için ise belirlenen zam oranı %45 olarak duyuruldu.

Ancak, bu zam oranlarının, personelin beklentilerinin altında kaldığı ve memnuniyetsizlik yarattığı belirtiliyor. Özellikle terfilerle ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, şirketin bu zamlarla birlikte personel maaşlarını güncellediği ve rekabetçi bir ücret politikası izlediği ifade edildi. Ancak, çalışanların beklentilerine tam olarak karşılık vermediği görülmekte.

Do&Co’nun sunduğu zam oranları, personel arasında tartışmalara neden olurken, terfi konusundaki belirsizlikler de memnuniyetsizliği artırmış durumda. Şirketin gelecekteki adımları ve personel beklentilerine nasıl cevap vereceği merak konusu olarak ön plana çıkıyor.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika