spot_img
spot_imgspot_img
26.4 C
İstanbul
Pazar, 14 Temmuz 2024

THY’nin “Gönüllü” yangın söndürme timi

Seçtiklerimiz

Türk Hava Yolları (THY) çalışanlarından oluşan gönüllü grubu, Antalya ve Muğla bölgelerindeki yangın söndürme çalışmalarına aralıksız destek veriyor.

Ülkemizi yasa boğan orman yangınlarına müdahale etmek amacıyla, bölgelerdeki çalışmalara katılan THY’nin “Yangın söndürme timi”, İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ile Antalya ve Muğla Valiliklerinin koordinasyon kurullarının belirlediği yangın alanlarında canla başla görev yaparak takdir topladı.

Türkiye’nin can damarları olan orman alanlarının yok olmasına sessiz kalamayacaklarını bildiren THY çalışanları, ülkenin seferber olduğu bu çalışmalara katılmayı kendilerine görev gördüklerini ve yangın alanlarında olmaktan mutlu olduklarını kaydettiler.

Antalya ve Muğla’daki orman yangını söndürme çalışmalarına katılan THY çalışanlarıyla gurur duyduğunu belirten Türk Hava Yolları (THY) Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı İlker Aycı, “Antalya’nın Manavgat ilçesinde çıkan yangın hepimizi kaygılandırıyor.

Bir an önce yangının kontrol altına alınmasını diliyor, bölgedeki vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Türk Hava Yolları olarak yanınızdayız” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika