spot_img
spot_imgspot_img
27.7 C
İstanbul
Pazartesi, 17 Haziran 2024

THK Erzincan Şubesi Tehditle Kapatıldı

Seçtiklerimiz

Yıllardır Erzincan’a hizmet eden ve gelirleriyle de havacılık faaliyetleriyle de çoğu şubelerden daha başarılı olan THK Erzincan Şubesi genel merkez tarafından gerekçe gösterilmeksizin aniden kapatıldı. Konuyla ilgili olarak konuşan THK Erzincan Eski Şube Başkanı, Türk Hava Kurumu Havacılık  Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Baş Danışmanı ve THK Üniversitesi Mütevelli Heyeti üyesi Mustafa  Gedük yaptığı açıklamasında; “
 
Türk Hava Kurumu Erzincan Şubesi Kişisel Uygulamaları Nedeniyle Kapatıldı
 
İlimizde 52 yıldır Erzincanlı hayırsever ve vefakâr vatandaşlarımızın destekleriyle faaliyetlerini  devam ettiren Türk Hava Kurumu Erzincan Şubesi Türk Hava Kurumu Genel Başkanı Vacit Öktem’in  kişisel uygulamaları nedeniyle kapatılmıştır.  Türk Hava Kurumu Havacılık Vakfı Yönetim Kurulu ile Türk Hava Kurumu Havacılık Vakfı  Mütevelli Heyeti üyeliği görevlerimden istifa etmem, etmediğini takdirde de şubemizin kapatılacağı  Vacit Öktem tarafından sözlü ve yazılı olarak şubemize bildirilmiştir.
 
Hemşerilerimin Bana Duymuş Olduğu Güvene İhanet Etmedim
 
Bugüne kadar vatandaşlarımızın bağışları ile hayatiyetini devam ettiren ve Başta Sağlık  Bakanlığının hava ambulansı hizmetleri ile birlikte havacılığın çeşitli dallarında faaliyetlerini yürüten  ve ayrıca ülkemizde tek olan Türk Hava Kurumu üniversitesi de dâhil olmak üzere Vakfımız  bünyesinde bulunan birçok gayrimenkul ile hava aracı Vacit Öktem’in isteği doğrultusunda Türk Hava  Kurumu’nun elinden alınıp, atanacak Kayyuma devredilecek, Böyle bir duruma razı olmak; en başta  Erzincan, hemşerilerinin bana duymuş olduğu güvene ihanet etmek olacaktır.
 
Saymanımız İşten Çıkarıldı
 
Gerçek sahipleri Halkımız olan Türk Hava Kurumu Havacılık Vakfı Yönetim Kurulu üyeliğinden  istifa etmediğimden dolayı Kayyum atanması da gerçekleşmedi. Türk Hava Kurumu Havacılık Vakfı  Yönetim Kurulu üyeliği görevimden istifa etmediğini için Vakfa kayyum atanmasını da engellemiş  oldum. Bu nedenle THK Genel Başkanı Vacit Öktem tarafından cezalandırıldık ve Türk Hava Kurumu Erzincan Şubemiz kapatıldı ve şubemizde yıllardır çalışan saymanımız da işten çıkartıldı. Türk Hava Kurumu Genel Başkanı Vacit Öktem’in bütün engellemelerine rağmen, ERZINCAN,  bit hemşeriniz olarak Türk Hava Kurumu Mütevelli Heyeti üyeliği görevim ile Türk Hava Kurumu  üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyeliği görevimi devam ettireceğim ve siz saygıdeğer hemşerilerimin  güvenine layık olmaya çalışacağım, belirtmek istiyorum.”  şeklinde konuştu. ( haber-24.com )

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika