spot_img
spot_imgspot_img
23.5 C
İstanbul
Pazartesi, 17 Haziran 2024

Tunceli’de askeri helikoptere PKK saldırısı

Seçtiklerimiz

Tunceli İl Jandarma Komutanlığı’ndan bu sabah kalkan ve kent merkezine 17 kilometre uzaklıktaki Pülümür Vadisi’ndeki Gökçek Jandarma Karakolu’na askeri personel ve malzemeye taşıyan Sikorsky helikopter iniş için alçaldığı sırada, kayalıklarda gizlenen PKK’lılar tarafından roketatar ve uzun namlulu silahlarla ateş açıldı. Bunun üzerine içinde mürettebatla birlikte 11 kişi bulunan helikopter manevra yaparak geri döndü. Karakoldaki askerler de sızmaya çalışan PKK’lıları ateş altına aldı.

Ateş açılan Sikorsky helikopterin İl Jandarma Komutanlığı’na dönmesinin ardından havalanan 2 Kobra helikopter PKK’lıların bulunduğu bölgeye bomba yağdırdı. Kaçan PKK’lıları etkisiz hale getirmek için operasyonlar sürüyor.

 
VALİLİKTEN AÇIKLAMA
 
Tunceli Valiliği, Gökçek Jandarma Karakolu’na PKK’lıların ateş açmasıyla ilgili yaptığı açıklamada her hangi bir zayiatın meydana gelmediğini belirtti. Açıklamada, şöyle denildi:
 
"Bölücü terör örgütü mensupları tarafından 06 Ağustos 2015 günü saat 08.00 sıralarında ilimiz merkeze bağlı Gökçek Jandarma Karakolu’na personel ve malzeme taşıyan helikoptere uzak mesafeden taciz ateşinde bulunulmuş, taciz ateşine karşı güvenlik güçlerince anında karşılık verilmiş olup, olayda herhangi bir zayiat meydana gelmemiştir."

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika