spot_img
spot_imgspot_img
25.7 C
İstanbul
Cuma, 21 Haziran 2024

‘TGS’ SKY Airlines’e yer hizmeti vericek

Seçtiklerimiz

SKY Airlines’a, Türkiye’nin önde gelen yer hizmetleri kuruluşu Turkish Ground Services (TGS) hizmet vermeye başladı. ‘Uçmayan kalmasın’ sloganıyla yola çıkan AnadoluJet’in de yer hizmetini yaklaşık bir ay önce üstlenen şirketin müşteri sayısı böylelikle 29’a ulaşmış oldu.

       

2011 yılı içinde SKY Airlines’a şimdilik İstanbul Sabiha Gökçen’de hizmet vereceklerini söyleyen TGS Genel Müdürü Bayram Özçelik, "Geçtiğimiz yılın son anlaşmasını AnadoluJet’le yaparak 2010’u büyük bir moralle geride bırakmıştık. Yeni yılın ilk anlaşmasını da SKY Airlines’la yaparak 2011’e ‘merhaba’ dedik. Anlaşma, kaliteyi standart kılan hizmet anlayışına haiz kuruluşumuza, iç hatlara yeni adım atan SKY Airlines’a, yolcularımıza ve havacılık sektörüne hayırlar getirmesini temenni ediyorum." dedi.

       

Yeni müşteriler yolda

       

2001 yılından bu yana ülkelerarası uçuşlarda 11 milyon yolcu taşıyan SKY Airlines, 2011 yılı içinde iç hatlarda 1 milyon yolcu taşımayı hedefliyor. Bu anlaşmayla birlikte İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda SKY’a yer hizmeti sağlayacak olan TGS, kurulduğu ilk yılda 290 bin uçağa hizmet vermiş, 2011 yılı hedefini de 340 bin frekans olarak açıklamıştı. 2011 yılında çok sayıda havayolu şirketiyle handling anlaşmasına imza atması beklenen TGS, Türk Hava Yolları, Transavia, Germanwings, Mahan Airlines ve Moldavian Airlines’la geneli Rus menşeili kargo uçaklarına handling hizmeti veriyor.

       

TGS, yeni yılın ilk anlaşmasıyla birlikte İstanbul Sabiha Gökçen’deki müşteri sayısını 29’a taşımış oldu. Buradan yapılan ilk uçuş için yolcularla uçuş ekibini çiçeklerle karşılayan İstasyon Başmüdürü Metin Esat Erensoy’un ve Yolcu Hizmetleri Koordinasyon Müdürü Atanur Baydar’ın yanı sıra SKY Airlines’ın Genel Müdürü Tahir Görgülü de alanda hazır bulundu.

       

         

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika