spot_img
spot_imgspot_img
33.2 C
İstanbul
Salı, 16 Temmuz 2024

Sky Airlines iç hat uçuşlarına başladı

Seçtiklerimiz

Avrupa’da 10 yıl boyunca 11 milyondan fazla yolcu taşıyan Sky Airlines, bugün gerçekleştirdiği tarifeli uçuşlarla iç hatlara “merhaba” dedi. Sabah 07:00’de start alan İstanbul-Antalya, Antalya-Ankara, Antalya-İzmir uçuşlarıyla birlikte iç hat yolcuları Sky konforu ile ilk kez tanışmış oldu.

“Avrupa’nın En İyi Charter Şirketi” seçilen Sky Airlines, dış hatlarda sunduğu üstün hizmet anlayışını tarifeli uçuşlarla iç hatlara taşıyacağını kısa bir süre önce duyurmuştu. Sky Airlines’ın ilk iç hat uçuşları bugün gerçekleşti. 07:00’de start alan ve İstanbul-Antalya, Antalya-Ankara, Antalya-İzmir arasında eş zamanlı gerçekleşen 3 uçuşla birlikte iç hat yolcuları Sky konforu ile ilk kez tanışmış oldu.

Kayı Group Yönetim Kurulu Başkanı Talha Görgülü “Sky Airlines konforunu iç hatlara taşıma hayalimizi bugün gerçekleştirdik. Güvenli ve rötarsız uçuşlarımızın yanı sıra eşsiz Sky konforuyla iç hatlarda da fark ve bağımlılık yaratacağımıza inancımız tamdır. Haftanın 7 günü, 7 şehir arası çapraz uçuşlar gerçekleştireceğiz. Yaz sezonunda ise bu 7 noktaya 10 destinasyon daha ekleme hedefimiz var. Amacımız 2011 yılında 20 bin saatin üzerinde uçarak, 1 milyon yolcuya ulaşmaktır. Bugün ilk uçuşlarımızda bizimle olmayı ve Sky ayrıcalığını tercih ettikleri için tüm yolcularımıza teşekkür ederim” dedi.

Rötarsız uçuş için uçak ayrıldı

Antalya merkezli Sky Airlines, ilk etapta operasyonlarına Antalya, İstanbul, Ankara, İzmir, Diyarbakır, Van ve Trabzon arasında gerçekleştireceği tarifeli uçuşlarla başladı. İstanbul uçuşları için Sabiha Gökçen Havalimanı kullanılıyor.

IATA’ya üye olarak uluslararası standartlarda uçan ve tüm emniyet kurallarına büyük önem veren bir şirket olduğunu ispatlayan Sky Airlines, yolcularına “rötarsız yolculuk” sunmak amacıyla, 17 uçaklık filosundan 4 uçağı sadece tarifeli iç hat uçuşları için ayırdı. Tümü Boeing 737-400 serisinden olan uçaklarda, yolcuların konforlu bir oturma düzenine sahip olmaları için 170 olan koltuk sayısı 162’ye düşürülerek koltuk ve diz mesafeleri arttırıldı.

Sky Airlines ayrıcalığıyla uçmak isteyenler, biletlerini acentalardan, internetten www.skyairlines.com ve şirketin Call Center’ından (444 91 91) telefonla satın alabilecekler.

Sky Airlines hakkında

Sky Airlines’ın kuruluş çalışmaları, Türk turizminin öncü ve lokomotif kuruluşlarından olan Kayı Group’un bünyesinde 2000 yılında başladı. Türkiye’nin en önemli turizm şehri olan Antalya’da kurulan şirket Ulaştırma Bakanlığı’ndan işletme ruhsat ve lisansının AOC’sini alarak 12 Nisan 2001 tarihinde tarifesiz ticari uçuşlarına start verdi.  
 
10 yıllık bir havayolu işletmeciliği geçmişi olan Sky Airlines, vizyon ve misyonu doğrultusunda bünyesinde bulundurduğu son derece tecrübeli ve konularında uzman olan personeli ile özellikle Avrupa merkezli olmak üzere seçkin tur operatörlerine hizmet vermekle beraber, başta Avrupa ve Batı Asya ülkeleri olmak üzere toplam 100’den fazla farklı destinasyona yüksek servis kalitesi ve güvenlikten asla taviz vermeden uçuşlar gerçekleştirmektedir.
 
Dünyanın en yeni teknolojilerine sahip 17 uçaklık bir filosu bulunan Sky Airlines, BOEING 737-NG ve AIRBUS- 320-21 uçakları ile bu güne kadar SHGM, ICAO, IATA, JAA ve EASA kuralları içerisinde toplam 225.000 saat uçarak 11 milyondan fazla yolcu taşıdı.
 
Toplam Kalite Sistemini kendisine hedef edinmiş olan Sky Airlines, Ağustos 2003 tarihinde TÜV Rheinland – ISO 9001:2000 kalite belgesini almıştır. 2008 yılında ISO 9001-2008 kalite belgesi ile yenilenmiştir.
 
Dünya sivil havacılığının uçuş emniyeti kriterlerinden biri olan IOSA belgesi IATA’dan 2008 yılında alındı. Aralık 2010’da, Sky Airlines tüm dünyada uluslararası standartları belirleyen IATA’ya üye olarak uluslararası standartlarda uçan ve tüm emniyet kurallarına büyük önem veren bir şirket olduğunu ispatladı.
 
2010 yılında gelişen ve değişen havacılık endüstrisinin en önemli adımlarından biri olan tarifeli uçuşlara başlama kararı alan Sky Airlines, Ulaştırma Bakanlığı’na bağlı SHGM’den gerekli tüm müsaadeleri alarak 15 Ocak 2011’de iç hatlarda tarifeli uçuşlarına başladı.  

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika