spot_img
spot_imgspot_img
25.7 C
İstanbul
Cuma, 21 Haziran 2024

Sivil havacılık günü kutlanıyor

Seçtiklerimiz

Bu yılki kutlama programı bugün yüksekokulda düzenlenecek olan sergi ve konferansla yapılacak. Kutlamaların temel amacı, Öğrencilerde havacılık tutkusu, bilinci ve motivasyonunu oluşturmak; ayrıca bir yükseköğretim kurumu olarak halkta havacılığın önemi konusunda farkındalık yaratmak olarak belirlendi.

       

Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü tarafından, günün bu yılki teması; "65 Yıldır Havacılık Aracılığıyla Küresel Toplumun Desteklenmesi olarak belirlendi. SHYO Mustafa Öç Konferans Salonu’nda bugün 13.30’da yapılacak olan etkinlikte, Entegre Uçak Grup Başkanı Özcan Ertem TUSAŞ’ın projeleri hakkında çeşitli bilgiler verirken, TUSAŞ Uçuş Test Mühendisliği Müdürü Atilla Özdemir ise birimin işlevlerini tanıtacak. Ayrıca TUSAŞ’ın insan kaynakları politikaları anlatılacak.

       

 TUSAŞ’ın tasarladığı ve üreteceği uçağa adını veren Vecihi Hürkuş’un anılması amacıyla gerçekleştirilecek olan etkinliğe, Tayyareci Vecihi Hürkuş Müzesi Derneği yetkilileri de davet edildi. Türk havacılık tarihinin sessiz kahramanı Vecihi Hürkuş’un havacılık alanındaki hayat öyküsünün paylaşılmasının günün anlam ve önemine son derece uygun olacağı, öğrencilere özgüven, cesaret ve havacılık tutkusu aşılayacağı düşünülüyor. Konferansa merhum Vecihi Hürkuş’un kızı, Gönül Hürkuş Şarman da katılacak.
         

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika