spot_img
spot_imgspot_img
24.6 C
İstanbul
Perşembe, 25 Temmuz 2024

Özel Uçak, Lüks Otel Olmazsa Olmaz

Seçtiklerimiz

Adana Özel Yetkili 7’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan davada 9 üyeli suç örgütünün lideri olduğu öne sürülen Gürcistan uyruklu 42 yaşındaki Oya A. hakkında 157 yıla kadar, 1’i kadın 8 sanık hakkında 12- 91 yıl arasında değişen sürelerde hapis cezası istendi.

Geçen yıl yabancı kadınların para karşılığı erkeklere pazarlandığı ihbarını alan Adana Emniyet Müdürlüğü ekipleri, teknik ve fiziki takip başlattı. Yapılan araştırmada, 1997 yılında Gürcistan’dan gelip, bir Türk’le evlenerek Türk vatandaşlığı da alan Aya A.’nın, fuhuş amaçlı örgüt kurduğu, yurt dışından turist vizesiyle getirdiği kadınlara kalacak yer temin ederek, her türlü ihtiyaçlarını karşıladığı, kadınları bizzat kendisinin görüştüğü zengin müşterilere pazarladığı tespit edildi.

ŞEHİR DIŞINA UÇAKLA 1000 LİRAYA

Ayrıca, fuhuş için çok yıldızlı lüks otellerin dışında yer kabul edilmediği, kadınların saatliği 250, geceliği 500 liraya, uzak illere ise uçakla ulaşım şartıyla 1000 TL’ye pazarlandığı, ayrıca kadınların müşterileriyle fuhuşun dışında hiç bir şekilde görüşmemeleri konusunda da baskı yapılıp, gizliliğe önem verildiği belirlendi. Çetenin, ilk kez arayan müşterilerden de referans istediği, referans veren kişinin de bizzat çete liderini aramasından sonra fuhuş amaçlı kadın gönderdiği anlaşıldı. Çete üyelerinin telefon dinlemesinde ise, ‘Gelirken manavdan iyisinden karpuz al. Kızlara meyve- sebze ikram et ‘diyerek fuhuş batağına çekilen kadınlara uyuşturucu verildiği belirlendi.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika