spot_img
spot_imgspot_img
25.4 C
İstanbul
Çarşamba, 24 Temmuz 2024

Kule; İniş çok riskli

Seçtiklerimiz

Aslanlar 14.30’da bindiği uçakta, 1 saat 45 dakika kalkış için bekledi. Kötü hava şartları nedeniyle Sivas Havaalanı iki kez pas geçildi. 18.40’ta Kayseri’ye iniş yapıldı. Kara yoluyla Sivas’a geçilirken, otele varıldığında saatler 23.30’u gösteriyordu.

SİVAS’la bugün deplasmanda oynayacağı maç için dün yola çıkan G.Saray kafilesinin yolculuğu zehir oldu. 15.00’de uçağa binen sarı kırmızılılar iki kez pas geçtikleri Sivas Havalimanı yerine, kaptan pilotun uyarısıyla Kayseri Erkilet Havaalanı’na 18.40’ta indi. 23.30’da biten çileli yolculuk 8.5 saat sürdü.

Kalkış sıra numarası: 25

14.30 Galatasaray kafilesi’nin Sivas’a gideceği özel uçağın kalkışı için belirlenen saat.

15.00  Sarı kırmızılılar Sivas’a hareket için yarım saat rötarla Atatürk Havalimanı’nda uçağa bindi.

16.45  Atatürk Havaalanı’nda 1 saat 45 dakika uçağın içerisinde kalkış sırası bekledi. Sarı kırmızılıların kalkıştaki sıra numarası 25’ti.

 

İki deneme yapıldı

17.40  G.Saray kafilesini getiren uçak Sivas Havaalanı’na iniş için ilk denemesini yaptı. Fakat yoğun kar yağışı nedeniyle tekrar yükselişe geçerek havada tur attı.

Kule ile alana inmek konusunda bir görüşme yapan kaptan pilot “İniş çok riskli” cevabını aldıktan sonra konuşmayı G.Saray kafilesiyle paylaştı ve “Bu durumda Kayseri’ye inmemiz en doğru olanı. Sivas’a inmemiz çok riskli ve bunu göze alamayız” dedi. Bu konuşmadan sonra kafileden “Bir deneme daha istiyoruz. Sivas’a inmeliyiz” cevabını aldı. Ve pilot bir kez daha denemeye karar verdi.

Uçak Kayseri’ye yöneldi

18.00   Kafileyi taşıyan uçak 2. kez Sivas’a inmeye çalıştı. Fakat bu denemeden de bir sonuç elde edilmedi. Kaptan pilot durumu bir kez daha kafileye iletti ve bu neticeden sonra da uçak Kayseri’ye yöneldi.

9 saatte Sivas’a vardılar

18.40  Sarı kırmızılı kafile Kayseri Erkilet Askeri Havaalanı’na indi. Alanda bir süre bekleyen ekip daha sonra kendileri için ayarlanan otobüslerin gelmesiyle birlikte Kayseri’de durup yemek yedikten sonra Sivas’a doğru yola çıktı.

23.30  Galatasaray kafilesi 9 saat süren çileli yolculuk sonunda Sivas’a kara yoluyla vardı.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika