spot_img
spot_imgspot_img
26 C
İstanbul
Salı, 23 Temmuz 2024

TÖSHİD Açıklama Yaptı!

Seçtiklerimiz

İşte TÖSHİD tarafından yapılan açıklama…

Ülkemizin önemli havayollarından ve üyemiz Atlasjet’e 23 Şubat 2012 gününden başlayan ve bugüne kadar devam eden Türk Basın tarihinin en büyük karalama kampanyası ile ilgili tespitlerimizi sizlerle paylaşmak istiyoruz.

1. Gerekli araştırma yapılmadan, görüş alınmadan ve sektörle ilgili hiçbir bilgi sahibi olmadan yapılan bu haberler KAMUOYUNU YANLIŞ YONLENDIRMEKTEDIR.

2. Bu saldırı sadece Atlasjet’in markasına, markaya olan güvene değil TÜRK TURİZMİ’ne, TÜRK SİVİL HAVACILIĞINA ve TÜRK EKONOMİSİNE de zarar vermektedir.

3. Belli bir amaca hizmet etmek için hazırlandığı aşikar olan bu haberler aynı zamanda Avrupa Sivil Havacılık otoriteleri tarafından referans kabul edilecek ve Türk Taşıyıcıları ile rekabet edemeyen Avrupalı taşıyıcılara avantaj sağlayarak onlara hizmet edecektir.

4. Gerçekleri doğru yansıtmayan bu haberler uluslararası Havacılık Sektörü ve Turizm Medyası aracılığı ile yabancı tüketiciye ulaşmakta ve sonuçta ya turist ülkemize gelmekten vazgeçmekte yada tur operatörleri sadece Atlasjet değil fakat tüm Türk Bayraklı havayollarının karşısına çok daha düşük ücret teklifleri ile çıkmaktadırlar.

5. Fotograf da kullanılmak suretiyle konu, KİŞİYE SALDIRI boyutuna da gelmiştir.

6. Biz Basının Görevinin kamuoyunu aydınlatmak, kamuoyuna doğru mesajlar vermek olarak biliyoruz. Tersine MAKSATLI ve YANLIŞ HABERLER ve KARALAMA KAMPANYALARININ Basının Görevi olamayacağı görüş ve inancındayız.

Biz Türkiye Özel Sektör Havacılık İşletmeleri Derneği olarak bu haberleri yapan etik değerlerden uzak basın kuruluşlarını, bilerek veya farkında olmadan bu amaca hizmet eden kalemleri kınamayı ve saldırıların gerçek amacını kamuya göstermeyi görev addediyoruz.

TÖSHİD YÖNETİM KURULU

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika