spot_img
spot_imgspot_img
15.8 C
İstanbul
Salı, 16 Nisan 2024

Kaczynski’nin uçağıyla ilgili şok iddia

Seçtiklerimiz

Kaczynski’nin uçağıyla ilgili şok iddia

       

Polonya gazetesi, Devlet Başkanı’yla birlikte 96 kişinin öldüğü kazada, uçağın sigortası olmadığını ileri sürdü. Hayatını kaybedenlerin yakınlarına devlet tazminat verecek.
       
        Polonya Devlet Başkanı Lech Kaczynski’yle beraber 96 kişinin hayatına mal olan trajik uçak kazayla ilgili şok gelişme, dünyada yankı uyandırdı. Polonya gazetesi, Gazeta Wyborcza’nın iddiasına göre 10 Nisan’da Rusya’nın Smolensk kentinde düşen Tu-154 tipi uçağın sigortası yoktu. Gazete, uçak sigortalı olmadığı için kurban yakınlarının alması gereken milyonlarca eurodan mahrum kalacaklarını yazdı. Gazete, "Sivil havacılık kurallarına göre sivil uçakların sigortalanması gerekiyordu. Ancak bunun yapılmadığı görülüyor. Bu yüzden, Polonya hükümeti kurbanların ailelerine tazminat olarak yaklaşık 6 milyon euro harcayacak" dedi.
       
        Gazete ayrıca, Moskova’nın iddialarının aksine pilotun akıcı bir şekilde Rusça konuştuğunu da vurguladı. Öte yandan, Polonya’nın İzlanda’daki yanardağın külleri nedeniyle hava sahasını büyük oranda kapatmasının bugün Varşova’da uçak kazasında hayatını kaybedenler için düzenlenecek bugünkü törene engel olmayacağı belirtildi.
       
        Devlet Başkanı Kaczynski ve eşi Maria’nın cenaze töreniyse yarın yapılacak.

       

         

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika