spot_img
spot_imgspot_img
11.2 C
İstanbul
Salı, 27 Şubat 2024

Havalimanında kitap okuma etkinliği

Seçtiklerimiz

 "Okullu Okulsuz Okuyoruz" projesi kapsamında, İl Milli Eğitim Müdürlüğünce havalimanında bekleyen yolculara kitap dağıtıldı ve birlikte kitap okuma etkinliği gerçekleştirildi
 
Tokat’ta yürütülen "Okullu Okulsuz Okuyoruz" projesi kapsamında, Tokat Havalimanı’nda kitap okuma etkinliği düzenlendi.
 
Proje kapsamında İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı ve Müdür Yardımcısı Abdullah Gürbüz, öğrencilerle havalimanına giderek, Tokat Havalimanı Müdürü Yücel Besim Aladağ eşliğinde yolculara kitap dağıttı.

Kitap okumanın önemine değinen Yazıcı, hep birlikte kitap okumak istediklerini söyledi.
 
Daha sonra Levent Yazıcı, Gürbüz, Aladağ ile öğrenci ve yolcular bir süre kitap okudu.
 
İl Milli Eğitim Müdürü Yazıcı, etkinliğin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Tokat Valiliği, Belediye Başkanlığı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yaklaşık 2 yıldır "Okullu Okulsuz Okuyoruz" projesini yürüttüklerini belirtti.
 
Bu kapsamda havalimanında da etkinlik düzenlemek istediklerini dile getiren Levent Yazıcı, "Havalimanı müdürlüğümüz ile ortak organizasyon yaptık. Uçak bekleyen yolculara kısa bir okuma molası verdirmiş olduk. Yolcularımıza kitap hediye ettik. Amacımız, yaşamın her alanında okuma alışkanlığını sürdürebilmek. Zaman çalan bekleme alanları da kitap okunabilecek alanlardan biri. Bu zamanı okuyarak geçirebilmelerine dikkati çekmek istedik." ifadelerini kullandı.
 
Yücel Besim Aladağ da projede emeği geçenlere teşekkür etti.
 

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika