spot_img
spot_imgspot_img
8.4 C
İstanbul
Salı, 5 Mart 2024

Drone ve helikopter devrede

Seçtiklerimiz

Konya’da 3 gün önce evlerinin önünde oynarken kaybolan 6 yaşındaki Yasin’in bulunması için köylüler ve kurtarma ekipleri seferber oldu. Akören ilçesi Belkuyu Mahallesi’nde yaşayan Süleyman ve Ümmü Şahin’in 4 çocuğundan biri olan anaokulu öğrencisi Yasin, pazartesi günü okuldan geldikten sonra evinin önünde oynarken kayboldu. Küçük çocuk bulunamayınca jandarma ve AFAD ekiplerine haber verildi.

Küçük çocuğun kaybolmadan bir gün önce babası ile mahallenin 3 kilometre uzağındaki su sarnıcına gittiği öğrenildi. Bunun üzerine özel eğitimli iz takip köpekleri bu alana sevk edildi. Çocuğun eşyalarının koklatıldığı köpekler sarnıç etrafında yoğunlaşınca kuyudaki su tahliye edildi. Ancak küçük çocuk kuyuda da bulunamayınca alan genişletildi. Bölgede sarp kayalıklar olması nedeniyle drone getirildi. AFAD, havadan çekilen görüntülerle Yasin’in izini ararken, Konya 3. Ana Jet Üssü’nden havalanan arama kurtarma helikopteri de kanyonda arama yaptı.

 

 

KOMŞU EVİN BAHÇESİNDE KAZI

 

 200 kişilik ekibin arazide yaptığı arama çalışmaları devam ederken, küçük çocuğun öldürülmüş olabileceği ihtimali üzerinde duran Jandarma, Şahin ailesinin komşusu M.Ş.’nin bahçesinde kazı yaptı. Kadavra köpekleriyle yapılan aramada bahçede bir bulguya rastlanamadı. Fenalaşan anne Ümmü Şahin’e sağlık ekipleri müdahale etti.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika