spot_img
spot_imgspot_img
21.6 C
İstanbul
Cuma, 12 Nisan 2024

Germanwings,19 Euro’luk  biletlerle rekor kırdı

Seçtiklerimiz

19 Euro"dan başlayan fiyatları ile dikkat çeken uygun fiyatlı Alman havayolu şirketi Germanwings, Ağustos ayında yeni bir rekora imza attı.
       

       

Uygun fiyatları ile Türk yolcularını “low cost” kavramı ile tanıştıran Alman Havayolu şirketi Germanwings Ağustos ayında yolcu sayısını %16.18 oranında arttırarak rekor kırdı.

       

        Geçen yılki Ağustos ayı verilerine oranla bu yıl yolcu sayısını ciddi anlamda yükselten Germanwings, Ağustos ayı içerisinde toplam 851,419 yolcu taşıyarak şirket tarihine yeni bir ilk ekledi.

       

        Geçtiğimiz Temmuz ayında da yolcu sayısını % 14.45 oranında arttıran Alman havayolu şirketi Germanwings, Ağustos ayında da bu başarısını sürdürmeye devam etti.
         

       

Havayolu şirketinin yolcu sayısındaki bu artış, Almanya"da süregelen ekonomik durgunluğun da düzelme eğilimine girdiğinin bir belirtisi olarak algılanıyor.
        Germanwings yetkilileri, 2011 yılının Ocak ayından itibaren Almanya çıkışlı uçuşlarda uygulanacak olan vergi değişikliğinin belirsizlik yaratabileceği dolayısıyla da yolcu sayısında düşüşlere yol açabileceğini düşünüyor. Bu problemin önüne geçmek için, Germanwings, gelecek yıl için yapılacak rezervasyonlarda vergi fiyatlarını eski şekilde tutmayı planlıyor.

       

        Avrupa"nın en hızlı gelişen havayolu şirketlerinden biri olan Germanwings ile 19 Euro’dan başlayan fiyatlarla İstanbul"dan Köln/Bonn, Stuttgart, Berlin ve Dortmund"a aktarmasız seyahat etmek mümkün.

       

        Alman havayolu şirketinin Türkiye"ye düzenlediği tarifeli uçuşların tümü, Airbus A319 tipi uçaklar ile Sabiha Gökçen Havalimanı"ndan gerçekleştiriliyor.

       

Taksim"den Sabiha Gökçen Havaalanına uçak saatlerini yakalayacak şekilde servis araçları kalkıyor.

       

Almanya seyahatlerinde Germanwings avantajlarından yararlanmak isteyenler, Germanwings"in internet sitesinden, uluslararası çağrı merkezinden veya Airep ofisinden rezervasyon yaptıabilirler.

       

         

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika