spot_img
spot_imgspot_img
19.3 C
İstanbul
Cuma, 24 Mayıs 2024

Emirates ve TGA, Türkiye Turizmi İçin Güçlerini Birleştiriyor

Seçtiklerimiz

Emirates, Türkiye’ye Yönelik Turizmi Teşvik Etmek İçin TGA İle Ortaklık Kurdu

Dubai merkezli havayolu devi Emirates, Türkiye’ye düzenlenen seferlerin tanıtımını yapmak ve ülkedeki ziyaretçi sayısını artırmak amacıyla Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) ile bir mutabakat anlaşması imzaladı.

Anlaşma kapsamında, Emirates ve TGA, Türkiye’nin turistik cazibesini güçlendirmek ve havayolunun global uçuş ağından gelen yolcu trafiğini artırmak için iş birliği yapacaklar. Bu çerçevede, Türkiye’ye yönelik turizmi teşvik etmek amacıyla tanıtım gezileri düzenleme ve ortak pazarlama kampanyaları gerçekleştirme gibi faaliyetler planlanıyor.

Emirates’in Avrupa Ticari Operasyonlar Kıdemli Başkan Yardımcısı Thierry Aucoc, yapılan anlaşmanın Türkiye’ye gelen ziyaretçi trafiğini artırmak adına önemli bir adım olduğunu belirtti. Aucoc ayrıca, Emirates’in geniş uçuş ağı ve güçlü global ortaklıklarıyla, Türkiye’nin turizm hedeflerini desteklemek için elverişli bir konumda olduğunu ifade etti.

TGA Genel Müdürü İsmail Bütün ise Türkiye’nin turizm sektöründeki başarısına vurgu yaparak, Emirates ile yapılan iş birliğinin turizm sektörünü daha da destekleyeceğini ve yeni büyüme fırsatları yaratacağını belirtti.

Emirates şu anda İstanbul’a haftalık 21 uçuş gerçekleştiriyor ve flydubai ile yapılan ortak uçuş anlaşması aracılığıyla Dubai ile Sabiha Gökçen Havalimanı arasında günde iki uçuş sunuyor. Yeni iş birliği, Türkiye’nin turizm potansiyelini daha da artırarak havacılık sektörünün büyümesine katkı sağlayacak.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika