spot_img
spot_imgspot_img
18.5 C
İstanbul
Çarşamba, 17 Nisan 2024

Emirates uçuşlarında son derece nadir bulunan bir şampanya servis ediyor

Seçtiklerimiz

Emirates, uçuşlarında Dom Pérignon Vintage 2003 Plénitude 2 ikram etmeye başladı.

Lüks şampanya markası Dom Pérignon’u uçak içinde sunmak için özel bir anlaşması olan tek havayolu şirketi Emirates, şu anda First Class yolcularına, Ekim ayının sonuna kadar seçili seferlerde, çok özel bir şarap mahsulü olan Dom Pérignon Plénitnude 2’in sunmaya başladı.

Son derece nadir bulunan 2003 yılı mahsulü, Emirates’in ödüllü özel şarap, şampanya ve alkollü içecek yelpazesinin bir parçası oldu.

Emirates, dünyanın en saygın ve lüks şampanya markalarından biri olan Dom Pérignon’u uçak içinde sunmak için özel bir anlaşması olan tek havayolu şirketi oldu.

Dom Pierre Pérignon

17. yüzyılda, Dom Pierre Pérignon adında bir Benedictin rahibi, ‘dünyanın en iyi şarabını’ yaratma tutkusu taşıyordu. Üç asır sonra, Dom Pérignon mahsul şarapları hala arazideki en iyi üzümler kullanılarak üretilmektedir.

Her mahsulün kendine özgü bir tarzı ve kimliği vardır; bu eşsizlik, birbirini izleyen ifade biçimleri ile mahsulün ne yönde geliştiğinden ileri gelir. Şarap mahzeni ustası Vincent Chaperon bu zaman dilimlerine ‘plénitudes’ adını verir ve Plénitude 2 evrim yoluyla gelişen aromaların ikinci aşamasını temsil eder.

Mahzenlerde yaklaşık 15 yıl süren yavaş olgunlaşmanın ardından Dom Pérignon Plénitude 2’yi ‘daha geniş, daha derin, daha uzun, daha yoğun ve daha uzun bir ömürle daha da ayrıcalıklı ‘ olarak tanımlamaktadır.

 

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika