spot_img
spot_imgspot_img
6.7 C
İstanbul
Cuma, 8 Aralık 2023

Dünyada bir ilk: Uber Balon, Kapadoya’dan havalanıyor!

Seçtiklerimiz

Uber Balon, dünyada şimdiye kadar uygulama üzerinden kullanıcılara sunulan en eşsiz tecrübelerden birisi olacak.

Dünyada kesinlikle yapılması gerekenler listesinde yer alan Kapadokya balon seyahati, Uber uygulaması üzerinden tek bir tuşa basarak kolaylıkla ulaşılabilecek. Uber, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılını kutlamak için 100 Balon seyahatini kullanıcılarına ikram ediyor.

Uber Balon, uçuşa geçiyor!

Global teknoloji platformu Uber, uygulama üzerinden balon seyahati rezerve etme imkanı sunarak kullanıcılarını Kapadokya’da gökyüzüne taşıyor. Uber Balon, şimdiye kadar uygulama üzerinden kullanıcılara sunulan en eşsiz tecrübelerden birisi olacak.

Uber, UNESCO Dünya Mirası Göreme Ulusal Parkı’nda yapılabilen ve dünyada bucket-list (mutlaka yapılacaklar listesi) tecrübesi sayılan balon seyahatini, Uber uygulaması üzerinden tek bir tuşa basarak kolay kolay ulaşılabilecek hale getiriyor.

Otelden tek tuşla balon yolculuğuna

Balon seyahatleri güneşin doğuşuyla birlikte Kapadokya Göreme’de başlayacak ve Uber kullanıcıları, büyülü peri bacaları ile kireç taşına oyulmuş görkemli mimarisiyle ünlü Göreme Ulusal Parkı’nda yaklaşık 1,5 saatlik unutulmaz bir uçuş tecrübesi yaşayacak. Kalkışla birlikte kullanıcılar, eşsiz Kapadokya görüntüsünü yaklaşık 900 metre yükseklikten seyredebilecekler.

Uber kullanıcıları, 23 Ekim tarihinden itibaren bu eşsiz seyahati uygulama üzerinden rezerve edebilecek. Uber Balon seyahatleri kapsamında tüm otel transferleri de dahil olacak ve kişi başı özel sabit fiyatıyla rezerve edilebilecek. Uber, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılını kutlamak için 100 balon seyahatini Uber kullanıcılarına ikram edecek.

Balon hizmeti Uber dünyasında bir ilk

Balon hizmetiyle birlikte Uber dünyasında bir birincisi gerçekleştirmenin memnunluğunu yaşadıklarını söyleyen Uber Türkiye CEO’su Neyran Bahadırlı şunları söyledi:

“Dünyaya ulaşımda yeni imkanlar yaratan bir platform olma misyonumuzdan hareket ile, Dünyanın en ikonik seyahat tecrübelerinden biri olan Kapadokya’da balonla gökyüzüne uçmayı uygulamamıza ekleyerek, tam manasıyla insanların nereye isterlerse gitmelerini kolaylaştıran bir teknoloji platformu olmaktan gurur duyuyoruz.

Ekim ve Kasım ayları boyunca rekor sayıda turistin Kapadokya’yı ziyaret etmesi beklenirken, Uber Balon ile tüm Uber kullanıcıları tek bir tuşla balon tecrübesine kolay ulaşabilecekler.

Uber kullanıcıları için epey tanınan bir ülke olan ve gün geçtikçe popülerliği daha da artan Türkiye’de, turistler tarafından gerçekleştirilen Uber seyahatleri geçtiğimiz yılın birebir devrine nazaran yüzde 30’un üzerinde artış gösterirken, bu sene başından beri Türkiye’de Uber uygulaması 26 milyon kere araç çağırmak için kullanıldı.

Bu yıl, faaliyet gösterdiğimiz İstanbul, Ankara ve İzmir’in de içinde bulunduğu toplam 9 kentte, 38 binin üzerinde taksi şoförü seyahat yapmak için Uber uygulamasını faal kullandı. Geçtiğimiz yılın birebir periyoduna nazaran uygulama üzerinden gerçekleştirilen seyahatler yüzde 50’nin üzerinde artış gösterdi.

Türkiye, Uber uygulamasını kullanan turistler için en tanınan ülkelerden birisi ve Türkiye’de Uber uygulamasıyla seyahat yapan tüm kullanıcılarımız için biraz daha Uber büyüsü eklemiş olduk. Önümüzdeki yıl Uber uygulamasına gelecek daha fazla bucket-list (mutlaka yapılacaklar listesi) seyahatleri için takipte kalın.”

Uber’in dünyada birinci sefer Türkiye’de hayata geçirdiği Uber Balon ile, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılını kutlamaktan ayrıyeten memnunluk ve gurur yaşadıklarını söz eden Neyran Bahadırlı, Cumhuriyetin 100. yılına özel 100 Uber balon seyahatini kullanıcılarına ikram edeceklerini de kelamlarına ekledi.

12 saat öncesine kadar rezervasyon yapılabilecek

Ücretsiz Uber Balon seyahatleri 100 adet ile sonludur, hava şartlarına bağlıdır ve 23 Ekim ile 19 Kasım tarihleri ortasında geçerlidir. Uber Balon tecrübesi yaşamak isteyen kullanıcıların, uygulama üzerinden seyahatlerini rezerve etmeleri gerekmektedir. Uber kullanıcılarının bir sonraki güne rezervasyon yapabilmeleri için tıpkı gün içerisinde 18.00’e kadar uygulama üzerinden Uber Balon rezervasyonlarını tamamlamaları gerekmektedir.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika