spot_img
spot_imgspot_img
6.7 C
İstanbul
Pazartesi, 11 Aralık 2023

Japonya Ulusal Turizm Örgütü, Türk Seyahat Acentaları ile Güçlü İlişkilerini Sürdürüyor

Seçtiklerimiz

JNTO Turizm İlişkilerini Güçlendiriyor: Türkiye’deki Başarılı Seminerler Japonya’nın Cazibesini Vurguluyor

Japonya Ulusal Turizm Örgütü, Türk Seyahat Acentaları ile Güçlü İlişkilerini Sürdürüyor

Japonya Ulusal Turizm Örgütü (JNTO) geçtiğimiz günlerde Türkiye’de Türk seyahat profesyonellerini hedef alan bir dizi Seminer düzenledi. 25-28 Eylül tarihleri arasında Ankara, İzmir ve İstanbul’da düzenlenen bu Seminerler, JNTO’nun Japonya’yı Türkiye pazarında önde gelen bir seyahat destinasyonu olarak tanıtmaya yönelik süregelen kararlılığının altını çizdi. İstanbul’daki Seminer, pandemi sonrası ilk yüz yüze etkinlik olarak gerçekleşti.

Seminerler, açılış konuşmalarını yapan seçkin konukların katılımıyla gerçekleşti. Japonya’nın Türkiye Büyükelçisi Takahiko KATSUMATA ve Japonya İstanbul Başkonsolosu Kenichi KASAHARA saygıdeğer konuşmalarıyla bu etkinliği onurlandırdı. Ayrıca, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Başkan Yardımcısı Sayın Davut GÜNAYDIN, İstanbul’da konuklara içten selamlarını iletti.

Büyükelçi Takahiko KATSUMATA toplantıda konuşma yaparak Japonya ile Türkiye arasındaki mükemmel ilişkilerin altını çizdi. İki ülke arasında devam eden turizmin daha da geliştirilmesi gerektiğini vurguladı.

Başkonsolos Kenichi KASAHARA, Japonya ile Türkiye arasındaki güçlü ilişkilerden ve iki ülke arasında gelişen ticaret ve turizm bağlarından bahsetti. Bu alanlarda sürekli büyümeyi teşvik etmenin öneminin altını çizdi.

 

Sayın Davut GÜNAYDIN, konuşmasında Japonya’daki kişisel deneyimlerini paylaştı. Japonya’nın Türk seyahatseverlerin aradıkları her şeyi bulabilecekleri bir destinasyon olduğunu vurguladı.

 

Bu Seminerler sırasında JNTO, Japonya’nın çeşitli bölgelerini merkeze alan örnek rotaları tanıttı. Bu rotalar Japonya’nın zengin geleneksel kültürünü, çeşitli mutfak sunumlarını ve heyecan verici aktivitelerini sergiledi. Sunum, Japonya’nın büyüleyici turistik destinasyonlarının geniş bir yelpazesini öne çıkararak izleyicileri büyüledi. Bunlar, Tokyo, Kyoto ve Osaka dahil olmak üzere Altın Rota üzerindeki canlı şehirlerden Japonya’ya yayılmış çeşitli ve kültürel açıdan zengin bölgelere kadar uzanıyordu.

JNTO Dubai Ofisi Direktörü Bay Daisuke KOBAYASHI, heyecanını şöyle dile getirdi:

“Japonya’nın turizm çekiciliğini doğrudan Türk seyahat acentalarına tanıtma fırsatı bulduğumuz için çok mutluyum. 2023’te, Türk Hava Yolları’nın artarak devam eden uçuş seçenekleri sayesinde Japonya’ya gelen Türk ziyaretçi sayısında kayda değer bir artışa tanık olduk. Ocak-Haziran 2023 döneminde Japonya’yı ziyaret eden Türk vatandaşlarının sayısı, 2019 yılının aynı dönemine göre %22,4 artışla 14,159’a ulaştı.

Gelecek yıl Japonya ile Türkiye arasındaki diplomatik ilişkilerin 100. Yıldönümü’nün önemli dönüm noktasına yaklaşırken, Japonya’ya gelen ziyaretçi sayısını daha da arttıracak olmanın heyecanını yaşıyoruz.”

JNTO, Japonya’yı Türkiye pazarında tanıtma misyonuna bağlı kalmaya devam ediyor. Örgüt, iki ülke arasındaki turizm bağlarını güçlendirmek için yerel paydaşlarla işbirliği yapmaya devam edecek.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika