spot_img
spot_imgspot_img
6.7 C
İstanbul
Cuma, 8 Aralık 2023

Air France, Paris Orly havaalanını bırakıyor

Seçtiklerimiz

Air France, Paris Orly havaalanındaki operasyonlarının çoğunu 2026 yazına kadar Paris Roissy-Charles de Gaulle’e kaydırmayı planladığını duyurdu. Bunun istisnası Orly ile Korsika arasındaki seferler olacak.

Air France, video konferansın yükselişini, yurt içi iş seyahatlerindeki düşüşü ve yüksek hızlı trenler için artan tercihi gerekçe gösterdi.

Air France-KLM’nin Hollanda merkezli düşük maliyetli havayolu şirketi Transavia, 2026 yazından itibaren Orly’den Toulouse, Marsilya ve Nice’e hizmet verecek.

Air France’a göre, 2019 ve 2023 yılları arasında Paris Orly çıkışlı iç hatlarda trafik yüzde 40, günübirlik dönüşlerde ise yüzde 60 oranında azaldı.Fransa, bu yılın başlarında Orly ile Nantes, Lyon ve Bordeaux arasındaki uçuşları yasakladı, ancak Air France daha 2020’de bu güzergâhlarda hizmet vermeyi durdurmuştu.

Air France, 2026 yazına kadar Orly ile Toulouse, Marsilya ve Nice arasında ve ayrıca Fransız denizaşırı bölgelerine ve bu bölgelerden Cayenne, Fransız Guyanası’na yapılan uçuşlar hariç, Ekim ayının sonundan itibaren yalnızca Paris Roissy-Charles de Gaulle’den sefer yapacak.

Air France, geçiş süreci ilerledikçe, Charles de Gaulle ile Toulouse, Marsilya, Nice, Pointe-à-Pitre, Fort-de-France ve Saint-Denis de La Réunion arasındaki uçuşlarını arttırmayı planlıyor.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika