spot_img
spot_imgspot_img
11.2 C
İstanbul
Cumartesi, 2 Mart 2024

Almanya’dan Bodrum’a tarifeli uçak seferleri

Seçtiklerimiz

Almanya’dan Bodrum’a tarifeli uçak seferleri başlatıldı 
 
Berlin’den Milas-Bodrum Havalimanına gelen Germania Havayollarına ait uçaktaki 111 yolcu, karanfillerle karşılandı – Bodrum Belediye Başkanı Yardımcısı Altındağ: "Hiçbir zaman Türk turizminin kötü gideceğine inanmıyoruz. Biz bunu telafi etmek için canla başla çalışıyoruz"
 
Almanya’dan Bodrum’a başlatılan direkt uçak seferlerinin kapsamında Berlin’den Milas-Bodrum Havalimanı’na gelen 111 yolcu, çiçeklerle karşılandı.
 
Bodrum Belediyesi, Bodrum Tanıtma Vakfı, Bodrum Otelciler Derneği (BODER) ile TAV işbirliğinde, ilçeye Almanya’dan direkt uçuşlar başlatıldı. Germania Havayoluna ait ilk Milas-Bodrum havalimanına indi.
 
İşlemler için uçaktan dış hatlar terminaline giriş yapan yolcular, karanfillerle karşılandı.
 
Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Altındağ, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Almanya’dan direkt gelen ilk uçağı törenle karşıladıklarını söyledi.
 
Belediye olarak Berlin’deki fuarlara katıldıklarını ifade eden Altındağ, "Hiçbir zaman Türk turizminin kötü gideceğine inanmıyoruz. Biz bunu telafi etmek için canla başla çalışıyoruz." dedi.
 
-Ekim sonuna kadar direkt uçuşlar devam edecek
 
İlçeye gelen uçağın charter uçak olmadığını anlatan Altındağ, şöyle konuştu:
 
"İlçeye 111 yolcuyla gelen uçağımız, charter değil Berlin’den gelen tarifeli uçaktır. Ekim ayı sonuna kadar direkt uçuşlar yapacağız. Bugün çok güzel karşılama yaptığımızı düşünüyorum. Gelen yolcularda inşallah burada iyi bir tatil, iyi bir konaklama yapacak."
 
Altındağ, kış aylarında yaptıkları çalışmaların verimli olduğuna da dikkati çekerek, "İnsanların Bodrum’a olan ilgisi her geçen gün artıyor. Çeşitli görüşmeler ve fuarlarla eksik tarafları kapatacağımızı düşünüyoruz. Hiçbir otelcimiz karamsar olmasın." diye konuştu.
 
– İlk uçakta Selda Bağcan da vardı
 
Aynı uçakla ilçeye gelen sanatçı Selda Bağcan da yapılan direk seferden dolayı memnuniyetini dile getirdi.
 
Bağcan, "Yaşamımın bir bölümünü Bodrum’da geçiriyorum. Festivallere hazırlanıyorum. Bodrum’da bulunmaktan dolayı çok mutluyum. Burada da evim var." dedi.
 
Yolcuların giriş işlemlerinin ardından uçak personeline de çiçek verildi. Daha sonra üzerinde Almanya ve Türkiye uçuş güzergahının resminin bulunduğu pasta kesildi.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika