spot_img
spot_imgspot_img
23.7 C
İstanbul
Çarşamba, 29 Haziran 2022

Thomas Cook:Antalya uçaklarında yer kalmadı

Haftanın Haberleri

Ama Antalya için geç kalmış olabilirler… Yer bulma telaşı başladı. REWE neredeyse doldu…

Rewe Touristik grubunun Kapasiteler Yönetimi Başkanı René Herzog, yaklaşık 3 hafta sürecek Paskalya tatilleri için tüm kapasitelerinin nerdeyse dolduğunu açıkladı.

Bir Alman turizm dergisine açıklama yapan Herzog, özellikle Kanarya Adaları, Türkiye ve Mallorca destinasyonlarına yönelik koltuk ve yatak kapasitelerinin nerdeyse tamamını kullandıklarını, halen yer arayanlar için ise, alışılmış günlerin dışında ve farklı havalimanlarından uçmak şartıyla yer bulunabildiğini belirtti. Thomas Cook: Antalya uçaklarında yer kalmadı.

Thomas Cook grubunun Uçak Koltukları Yönetimi Müdürü Nils Weyers, “Halen Antalya’da tatil yapmak isteyenlere ancak Köln/Bonn, Stuttgart veya Nürnberg çıkışlı uçak koltukları bulabiliyoruz. Diğer 8 havalimanındaki Antalya koltuk kapasitelerimiz tamamen doldu” dedi.

TUI RAHAT

TUI üst yönetiminden Oliver Dörschuk, “Dominik Cumhuriyeti, Meksika, Küba ve Mauritius Adası için tek-tük boş yerler bulunabiliyor. Ama orta mesafeli destinasyonlarda tedbirli davrandık ve zamanında kapasitelerimizi doğru oranda artırdık. En çok satılan Fuerto Ventura, Antalya, Gran Canaria, Mallorca ve Hurghada’ya az sayıda boş yerlerimiz var” dedi.

Son anda Türkiye, ispanya ve Mısır kapasitelerini yükselten Alltours, Mallorca, Antalya, Teneriffe ve Gran Canaria için fiyatları da ayrıca aşağı çekti. Alltours, ayrıca daha geçen hafta Kanarya Adadaları için ilave Full-Charter kiraladı. Bu tur operatörü özellikle Lufthansa ve Germania havayollarıyla son anda anlaşarak koltuk kapasitesini yükseltti.

Şirketin Genel Müdürü Gerald Kassner, “kapasite artışına rağmen boş yer bulmakta zorlanıyoruz. Özellikle Türkiye, Mısır ve Kanarya Adaları beklediğimizden iyi gidiyor” dedi.

- TUSAŞ -spot_img

İlgili Haberler

Son Dakika

CORENDON AIRLINESspot_imgspot_img