spot_img
spot_imgspot_img
6.7 C
İstanbul
Pazartesi, 11 Aralık 2023

UPS, 35 Yıldır Türkiye’nin İhracatına Katkı Sağlamaya Devam Ediyor

Seçtiklerimiz

Türkiye’deki faaliyetlerine 1988 yılında ihracat gönderilerini uluslararası pazarlarla buluşturmak amacıyla başlayan UPS Türkiye, bugün 2.000’den fazla çalışanıyla 81 ilde faaliyet gösteriyor. Son 5 yılda Türkiye’nin de içinde bulunduğu Avrupa Bölgesine 2 milyar dolardan fazla yatırım yaptıklarını açıklayan UPS Türkiye Ülke Müdürü Engin Kolat, “Türkiye’deki operasyon ağımızı güçlendirerek ve yatırımlarımızı sürdürerek, müşterilerimizin ihtiyaç duydukları hız, güven ve uzmanlığı sağlamaya devam ediyoruz” dedi.

UPS Türkiye, müşterilerine yüksek kaliteli lojistik hizmetleri sunmanın yanı sıra Türkiye’nin uluslararası ticaretine de katkı sağlıyor. Türkiye’de aynı anda yurt içi ve yurt dışı kargo hizmeti sunan; deniz, hava ve karayolunu kullanan ve bunun yanı sıra depoculuk hizmeti veren lojistik şirketi UPS, Türkiye’nin ihracat potansiyelini genişletmek ve Türkiye’nin büyümesini desteklemek amacıyla Export Akademi ve Kadın İhracatçı Programı gibi çeşitli programlar ve projeler geliştirdi.  T.C. Ticaret Bakanlığı ile başlattığı Export Akademi programıyla KOBİ’lerin ve girişimcilerin ihracat potansiyellerini keşfetmelerine yardımcı olan UPS, bugüne kadar 8000 KOBİ ve girişimciye eğitim verdi. Kadınların sınırları aşmasına ve işletmelerini küresel pazarlara genişleterek yeni gelecekler oluşturmalarını sağlamak amacıyla başlatılan UPS Kadın İhracatçı Programı, kadın girişimcilere yönelik eğitimler ve mentorluk fırsatları sunarak 8.500’den fazla kadının güçlenmesine destek oldu.

Müşteri odaklılık stratejisinin önemli bir parçasını oluşturan küresel filo büyütme çalışmaları kapsamında UPS, geçtiğimiz yıl sipariş verdiği sekiz adet Boeing 767-300F uçağını 2025 yılı itibarıyla filoya katmaya hazırlanıyor. Teslimatlar tamamlandığında filodaki toplam uçak sayısı 263’e ulaşacak. Yeni siparişler, UPS’in, verimliliğini, sürdürülebilirliğini ve güvenilirliğini artırırken müşterilerinin ihtiyaçlarını en yüksek standartlarda karşılama ve sektörün en modern filosuna sahip olma misyonunu temsil ediyor.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika