spot_img
spot_imgspot_img
6.7 C
İstanbul
Cuma, 8 Aralık 2023

British Airways, Yeni Ozwald Boateng Tasarımı Üniformayı Tanıttı

Seçtiklerimiz

British Airways, Uzun Yılların Ardından Yeni Mürettebat Üniformasıyla Yenileniyor

British Airways, British-Ghanaian Savile Row modacı ve terzi Ozwald Boateng tarafından tasarlanan yeni mürettebat üniformalarını resmi olarak tanıttı. Havayolu, önceki tasarımı olan ve 2004’ten bu yana British Airways çalışanları tarafından giyilen Julien Macdonald tarafından tasarlanan üniformanın yerine yeni bir tasarımı tanıttı.

Havayolu şirketi, yeni üniforma ilişkin ilk duyurusunu 2023 başlarında yapmış ve “Mevcut üniformamız 2004 yılında tanıtıldı, bu yüzden bir değişiklik zamanı geldi” demişti. “Yeni bir üniforma tanıtmak, bizi çağdaş, modern bir marka olarak konumumuzu daha da göstermemize olanak tanırken, aynı zamanda çalışma arkadaşlarımızla yakın bir şekilde çalışarak gururla giydikleri bir üniforma tasarlamamıza yardımcı olur.”

İngiliz bayrak taşıyıcısı, yeni üniformaları 28 Eylül 2023 tarihinde tüm mürettebat ve çalışanlarına resmi olarak tanıttı. Bu tarihten önce, havayolu şirketi her bir giysinin amacına uygun olduğundan emin olmak için yeni üniformayı ‘gizli deneme’ye koymuştu. 1.500’den fazla British Airways çalışanı, giysilerin uygunluğunu sağlamak için 50 atölyeye katıldı, bunlar arasında Manchester ve Cotswold havalimanlarında uçaklarda çalışırken yeni üniformaları giyen bakım personeli de vardı.

Yeni üniformayı giyen önde gelen ekip tarafından paylaşılan fotoğraflar, sosyal medya takipçileri tarafından “şık” ve “temiz görünümlü” olarak nitelendirildi. Birçok kişi, yeni üniformayı giyen ekibi görmeyi dört gözle beklediklerini ve ekstra ceplerin eklenmesini övdü.

Yeni British Airways Üniforması Karışık Tepkilere Yol Açtı

Ancak, havacılık endüstrisindeki çoğu kişi farklı düşüncelere sahipti. Havacılık profesyonelleri için bir Facebook grubu olan “A Fly Guy’s Cabin Crew Lounge,” grubun 1.3 milyon takipçisinin çoğunluğunun eski, daha koyu renkli üniformayı tercih ettiğini gösterdi. Bazıları özellikle kadın ekip üyelerinin kollarda ve yakalarda çok sıkı ve uyumsuz göründüğünü belirtti. Birçok kişi, kumağın eski modele göre “daha ucuz” göründüğünü ve daha açık lacivert tonunun kırışıklıkları ve kırışıklıkları gösterdiğini söyledi.

Havayolu, çalışanlar tarafından teslim edilmesi gereken eski üniformaların tamamını hayır işlerine bağışlanacağını veya oyuncak, tablet tutucu ve benzeri ürünler yaratmak için geri dönüştürüleceğini ve birkaç öğenin havayolu müzesine hediye edileceğini açıkladı.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika