spot_img
spot_imgspot_img
21 C
İstanbul
Cuma, 14 Haziran 2024

Uçaktaki sanatçılar bomba paniğini anlattı

Seçtiklerimiz

Türk Hava Yolları’nın (THY) Ercan-İstanbul seferini yapan uçağa yapılan bomba ihbarı asılsız çıktı. Uçakta bulunan şarkıcı ve sunucu Seda Sayan, "Uçakta bomba ihbarı olduğunu duyunca bir anda ayağa kalktığımda herkes ayaktaydı. Ayılanlar, bayılanlar herkes panik içindeydi" dedi.
         

       

Edinilen bilgiye göre, THY’nin Ercan-İstanbul seferini yapan TK-5407 sefer sayılı TC-JLM kuyruk tescilli Airbus A-319 tipi yolcu uçağı, 106 yolcusuyla Kıbrıs Ercan Havaalanı’ndan saat 18.30 sıralarında havalandı. Havalandıktan bir süre sonra uçaktaki kabin memurlarının boş bir koltuğun üzerinde el yazısı ile yazılmış "Uçakta bomba var, 45 dakika sonra patlayacak" notu bulması üzerine durum yetkililere bildirildi. Saat 20.13’de Atatürk Havalimanı’na inen uçakta bomba imha uzmanları ve bomba arama köpekleri tarafından yapılan detaylı aramalarda ihbarın asılsız olduğu anlaşıldı.

       

Bu arada bekleme salonlarında polis tarafından ifadeleri ve el yazısı örnekleri alınan yolculardan bazıları, yetkililere tepki göstererek, uçakta bomba ihbarı olduğunu televizyondan öğrendiklerini ve kendilerine açıklama yapılmadığını söylediler.
        Uçakta bulunan ünlü şarkıcı ve sunucu Seda Sayan, gazetecilere yaşanan panik anlarını anlattı.

       

       

Sayan, "Oya Başar, Tarık Ünlüoğlu, ben ve menajerim Steylo Pipis İstanbul’a gelmek için Kıbrıs’tan uçağa bindik. Uçaktayken menajerim Stelyo lavaboya gitmek için ayağa kalktı ve geri döndüğünde yüzü bembeyazdı. Bana ‘Uçakta olağanüstü bir durum varmış’ dedi.

       

Biz uçakta arıza var zannettik ama bomba ihbarı aklımızın ucuna bile gelmedi. Sonra hosteslerden biri bir not kağıdına İngilizce ‘Uçakta bomba var, 45 dakika sonra patlayacak’ deyince bir anda ayağa kalktığımda herkes ayaktaydı. Ayılanlar, bayılanlar herkes panik içindeydi. Uçağın inişe geçtiği sırada yapılan ikinci anonsta, çıkış kapılarına merdivenlerin yanaşacağı ve her şeyi bırakarak uçağı terk etmemizi istediler.

       

Bunu duyunca iyice ürktüm. Herkes gerilmişti. Zaten yılbaşı programı için Ankara’ya gideceğim sırada bir hanımefendi ‘5-6 Ocak’ta uçağı binmeyin demişti’. Bu söz aklıma gelince ben de panik yaşamaya başladım. Bütün çantalarımız açıldı, X-Ray’da tekrardan arandı. TC kimlik numaralarımız alındı, adres ve telefon numaralarımızı bıraktık" dedi.
         

       

Birçok ünlünün menajerliğini yapan Stelyo Pipis ise, lavaboya gitmek için ayağa kalktığı sırada hosteslerin kendisini engellediğini söyledi. Ünlü menajer, "Tatsız bir şey yaşadık. Uçak havalandıktan ortalama yarım saat sonra hostes hanım lavaboya gidemeyeceğimi söyledi. ‘Önemli bir durum var, açıklamayız, durum kötü’ dediler. Tavanları boşalttılar ve uçak tuhaf gitmeye başladı. Perişan olduk, darmadağın olduk.

       

Burada her şeyimizi aramışlar, bize bir açıklama yapmadılar. Korkunç bir şey yaşadık. Ben öleceğimizi sandım ama Allah bizi kurtardı" diye konuştu.

       

       

       

       

         

       

 

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika