spot_img
spot_imgspot_img
27.6 C
İstanbul
Pazartesi, 24 Haziran 2024

Uçakta 69 yaşında kadına cinsel saldırı

Seçtiklerimiz

Kanada’nın WestJet havayollarının Halifax Calgary seferini yapan Boeing 737-700 tipi uçağında 69 yaşında kadına cinsel saldırıda bulunan 20 yaşında bir genç gözaltına alındı. Kadın uyurken ona cinsel saldırıda bulunulduğu ve kadının şikayeti üzerine hosteslerin genci kadının yanından uzuklaştırdıkları belirtildi. Uçak Halifax’a indiği zaman ise sarkıntılık yapan genç tutuklandı.

Halifax Bölgesi Kanada Kraliyet Atlı Polisi (RCMP) Komiseri Greg Church kadının olay sırasında uyandığı ve fiziksel olarak yaralanma olmadığını söyledi.

Calgary Herald gazetesi ikisinin yanyana oturduklarını ve uyanık olduklarını belirterek “Kadının cinsel saldırı şikayeti uçuş görevlisine bildirildi. Yaklaşık 4-5 saat süren uçuş sırasında olayı gören arkada oturan bir yolcu daha vardı” yazdı.

Olay üzerine kabin ekipleri uçağı karşılamak üzere polis istediler. Halifax Stanfield Uluslararası Havalimanınoa uçaktan inen genç polisler tarafından gözaltına alındı. Nova Scotia’da nöbetçi mahkemeye çıkarılan genç Ekim ayında tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

WestJet Havayollarının Calgary sözcüsü “Uçuş sırasında ekip üyesi bir erkek ve bir bayanın yolcunun karıştığı olay bildirildi. Erkek yolcu başka koltuğa alındı. Uçağı karşılamak üzere güvenlik ile temasa geçildi. Edtet yolcu havalimanında gözaltına alındı. Biz bu olayı son derece ciddiye alıyoruzve hukuki süreçte yetkililerle işbirliği içinde olacağız” dedi.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika