24 C
İstanbul
Pazar, 19 Eylül 2021

Uçağın enkazı bugün çıkarılacak

Haftanın Haberleri

Pazartesi günü, eğitim amaçlı iki uçucu personelle havalanan uçaktan saat 16.05 itibariyle haber alınamamıştı. Araştırmada, uçağın, Arslanburnu mevkii açıklarında, karaya yaklaşık 5 mil uzaklıkta denize düştüğü ortaya çıkmıştı. Uçağın ve içinde olduğu tahmin edilen personelin, 125 metre derinlikte oldukları saptandı.

Dün, sabah saatleri itibariyle bölgeye gelen Alanya ve Akçay mayın avlama gemileri ile Akın ve Işın kurtarma gemileri, derin su dalgıçları çalışmalarına başladı. Havadan da bir helikopter ve CASA tipi uçak arama çalışmalarına katıldı. Çalışmalar hava kararınca sona erdirildi. Askeri Güvenlik Bölgesi ilan edilen alanda çalışmalara katılan Alanya Mayın Tarama gemisinden indirilen robotun dipteki uçağın görüntüsünü aldığı öğrenildi. Enkazın çok derinde bulunması nedeniyle bugün robotlar yardımıyla su yüzüne çıkarılacağı öğrenildi. 

 
Türkiye ile Pakistan arasında imzalanan ‘Askeri Eğitim İşbirliği Anlaşması’ çerçevesinde Türkiye’de görev yapan Pilot Binbaşı Mesud Hüseyin ve pilot adayı Teğmen Serkan Sağır (23) düşen uçakta bulunuyordu. 
- TUSAŞ -spot_img

İlgili Haberler

CORENDON AIRLINESspot_img

Son Dakika