spot_img
spot_imgspot_img
6.7 C
İstanbul
Pazartesi, 11 Aralık 2023

TUSAŞ’tan Arjantin’e ANKA İHA Teklifi Geldi

Seçtiklerimiz

İHA ve SİHA satışlarıyla birçok ülkeyle el sıkışan Türkiye’nin bir sonraki rotası Güney Amerika pazarı oldu. TUSAŞ, Arjantin’e teklif götürdü.

Savunma sanayii alanında insansız hava araçları (İHA) ile adından söz ettiren Türkiye, Ukrayna ve Körfez ülkelerinden sonra Güney Amerika ile de kontak kurdu. Türk Uçak Sanayii Anonim Ortaklığı (TUSAŞ), Güney Amerika’nın önemli pazarlarından olan Arjantin ile el sıkışmaya hazırlanıyor.

TUSAŞ’ın ANKA İHA sistemi için Arjantin’e teklifte bulunduğu ve konuya ilişkin Arjantin Savunma Bakanı Jorge Taiana ile görüşüldüğü öğrenildi.

Türkiye’nin Arjantin Büyükelçisi Süleyman Ömür Budak’ın yer aldığı toplantıda, iki ülke arasında savunma sanayii alanında iş birliğini artırmak için anlaşma yapma konusunda mutabık kalındığı aktarıldı.

Toplantıda, Türk İHA’ları ile gözlem ve iletişim uydularının tanıtımlarına dair sunumların da yapıldığı kaydedildi.

TUSAŞ yetkililerinin, ANKA silahlı insansız hava aracı (SİHA) ile ilgili olarak Arjantin tarafına teklifte bulunduğu ve ülke savunmasını geliştirmek için ANKA tedariki durumunda üretim iş birliği anlaşmalarına yeşil ışık yakıldığı paylaşıldı.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika