spot_img
spot_imgspot_img
19.9 C
İstanbul
Pazar, 26 Mayıs 2024

Türkiye’de ilk Havacılık Eğitim Fuarı

Seçtiklerimiz

Ülkeler arasında sınırların kalkmaya başlaması ve teknolojik gelişmeler, dünyada olduğu gibi ülkemizde de havacılık sektörünün gelişmesine olanak sağladı. Yeni kurulan havayolu şirketleri, sayıları her geçen gün artan yolcu ve kargo uçakları, Türk havacılık sektörünün kısa sürede büyümesine neden oldu. Uçaklarla, kısa sürede uzun mesafeler gidilmesi ve ucuzlayan bilet fiyatları, hava taşımacılığını insanların, bir numaralı tercihi haline getirdi.

Uçuş okulları, kalifiye personel açığını kapatıyor

Havacılık sektöründeki bu hızlı büyüme, beraberinde kalifiye personel ihtiyacını da gündeme getiriyor. Havacılık eğitimi veren kurum ve kuruluşlar, kalifiye personel yetiştirmek adına sektöre önemli katkılar sağlıyor.

Pilot veya havacılık sektörünün herhangi bir noktasında çalışmak isteyen gençler, Ulaştırma, Deniz ve Haberleşme Bakanlığı, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yetkilendirilmiş Havacılık Eğitim Organizasyonları’nda, gerekli eğitimleri alarak, yeni kariyerlerine adım atabiliyor.

Uçuş okulunu seçebileceksiniz

Türkiye’nin ilk Havacılık Eğitim Fuarı (IFTE 2013), sektörde var olmak isteyen gençler için önemli bir fırsat oluşturuyor.

Havacılık eğitimi veren birçok ulusal ve uluslararası kurum, IFTE’de bir araya geliyor. Fuara ziyaretçi olarak gelen gençler, sektörde önemli yere sahip eğitim kuruluşları hakkında detaylı bilgi edinerek, kendi için en doğru kararı verme imkânını buluyor.

Kurum ve kuruluşlar iş birliği yapabilecek

IFTE, havacılık sektöründe çalışmak isteyenlerin yanı sıra, sektörde hizmet veren kurum ve kuruluşlar için de önemli bir fuar.

IFTE, kurum ve kuruluşların uluslararası düzeyde bilinirliğini arttırmak, kurumlar arasında işbirliği zemini hazırlamak, havacılık eğitimlerinin sürekli gelişimine katkı sağlamak ve sektörle ilgili gelişmelerden ve fırsatlardan, sektörü haberdar etmek adına düzenlenen etkin bir fuar olma niteliği taşır.

Kendi uçağınızı alabileceksiniz

IFTE, pilotluk eğitimlerini tamamlayan ama havacılık tutkusunu meslek olarak değil de hobi olarak yapmak isteyenler için de cezp edici bir organizasyon. Kendi uçaklarını almak isteyen uçuş tutkunları, fuarda, birçok uçak üreticisiyle bir araya gelerek, hem görüşme imkânı bulacak hem de kendileri için en iyi uçağı alma imkânını buluyor.

Uçuş korkusu son bulacak

IFTE’de ayrıca havacılık sektörünün önde gelen isimlerinin konuşmacı olarak katılacağı çeşitli seminerler düzenleniyor. Bu seminerlerin en önemli konularından biri uçuş korkusu…

Çeşitli nedenlerle sürekli seyahat etmek zorunda kalan ancak, uçuş korkuları nedeniyle, uçuş sırasında zor anlar yaşayanlar, düzenlenen seminerlerle bu korkularından kurtuluyor.

Hediye çekilişleri olacak

IFTE’de ziyaretçilerin keyifli zaman geçirebilmeleri için çeşitli etkinliklerin yanı sıra, aralarında simülatör uçuşu, tek motorlu eğitim uçağında demo uçuşu, maket uçaklar gibi hediyelerin olduğu hediye çekilişleri de düzenleniyor.

Türkiye’nin ilk Sivil Havacılık Eğitim Fuarı IFTE 2013, 27-28 Eylül tarihlerinde WOW Convention Center’da düzenleniyor. 10 yılı aşkın süredir havacılık sektörüne hizmet veren, deneyimli bir ekip tarafından kurulan Mavi Fuarcılık’ın ev sahipliğini yaptığı fuara 20 ülkeden 80 katılımcı kurum ve kuruluş yer alıyor.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika