spot_img
spot_imgspot_img
19.7 C
İstanbul
Pazar, 25 Şubat 2024

THY uçağında hırsızlık

Seçtiklerimiz

Şanghay-İstanbul seferini yapan THY’ye ait tarifeli uçakta hırsızlık yaptığı tespit edilen iki Çinli yolcu, uçağın Atatürk Havalimanı’na inmesinin ardından gözaltına alınarak Emniyet Şube Müdürlüğü’ne götürüldü
 
Türk Hava Yolları’nın (THY), Şanghay-İstanbul seferini yapan tarifeli uçağında hırsızlık yaptığı tespit edilen Çinli iki yolcu, uçağın Atatürk Havalimanı’na inmesinin ardından gözaltına alındı.
 
Çin’in Şanghay kentinden İstanbul’a hareket eden THY’ye ait uçakta, Z.W. ile D.F. isimli 2 yolcu, bazı yolcuların para ve değerli eşyalarını çalmak üzereyken kabin memurları tarafından yakalandı.Taşkınlık yapan 2 yolcu kabin memurlarınca etkisiz hale getirilirken, olay kaptan pilota bildirildi.
 
Uçak, Atatürk Havalimanı’na sabah saatlerinde sorunsuz indi.
 
Atatürk Havalimanı’na inen uçağa, eşyaları çalınan yolcular ile kabin ekiplerinin şikayetçi olmaları nedeniyle polis çağrıldı. Z.W. ile D.F, Atatürk Havalimanı Emniyet Şube Müdürlüğü’ne götürülerek, gözaltına alındı.
 
Şikayetçi yolcularla ile kabin memurları da ifade vermek üzere buraya getirildi. İfadesinin alınmasının ardından sağlık muayenesine götürülen iki Çinli’nin adliyeye sevk edileceği öğrenildi.
 
Öte yandan para ve değerli eşyalarını çalınan iki yolcu da ifade verdikten sonra havalimanından ayrıldı. Çalınan paraların yolculara teslim edildiği bildirildi.
 

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika