spot_img
spot_imgspot_img
10.6 C
İstanbul
Pazartesi, 26 Şubat 2024

THY tüm ikram menülerini yeniledi

Seçtiklerimiz

Türk Hava Yolları (THY), yeni ve lezzetli tatlarla yenilediği menülerini zenginleştirdi. Bayrak taşıyıcısı şirket, businees sınıfında ise ana yemek çeşitlerine ev yapımı mantı, kömür ateşinde adana kebap ve ızgara balık gibi seçenekleri de ekledi.

Türk Hava Yolları (THY), yeni ve lezzetli tatlarla yenilediği menülerini zenginleştirdi. Bayrak taşıyıcısı şirket, businees sınıfında ise ana yemek çeşitlerine ev yapımı mantı, kömür ateşinde adana kebap ve ızgara balık gibi seçenekleri de ekledi.

Yeni dönem ekonomi sınıfı menülerine daha önce sunulan ikramlardan farklı olarak, kahvaltı saatlerinde olan seferler için yumurtalı yiyecekler, ev yapımı müsli ve peynir çeşitleri dahil edilirken; yemek saatlerine denk gelen seferler için ise yöresel mezeler ile birlikte günlük taze olarak hazırlanan makarna ve ızgara seçenekleri sunuldu.

Business sınıfı yemek servislerine ise ev yapımı makarna, mantı ve spagetti seçeneklerinin yanı sıra, zırhla çekilerek kömür ateşinde pişirilmiş Adana kebap, ızgara balık gibi ana yemekler ve birçok farklı yöresel mezeler eklendi.

Ayrıca kahvaltı servisinde daha önce sadece iki ana yemek seçeneği sunulurken, yeni dönemde üç farklı ana yemek servis edilecek.

Diğer bir seçenek olarak da pancake, krep, french tost gibi tatlı türleri eklenerek menü zenginleştirilmeye çalışıldı ve daha sağlıklı içeriklerden oluşan kahvaltılık ürünler de yeni menüde yerini aldı.

Bunlara ilave olarak business sınıfında misafirlere farklı ev yapımı mocktail ve sağlıklı içeriklerden oluşan detoks içecek çeşitleri de yeni menülere eklendi.

Yeniledikleri menülerle hem geleneksel Türk mutfağından hem de dünya mutfağından izler taşıyan bir menü hazırladıklarını belirten Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Ahmet Bolat, “Yeni konseptle birlikte Türk Hava Yolları’nın “Sürdürülebilirlik” ilkesi kapsamında ambalaj malzemelerinde plastik kullanımının ve ambalaj kaynaklı atık miktarının azaltılmasına yönelik uygulamaları da başlatmış olduk.

Türk lezzetlerini misafirlerimizin beğenisine sunarken, gelecek nesillerin de bu tatları deneyimleyebilmesi için sürdürülebilirlik adına kâğıttan menü kartlarımızı da dijitale yüklemeyi hedefliyoruz. Yeni menülerimizin misafirlerimiz tarafından beğenileceğini umuyor, uçak içi ikram alanındaki ödüllü liderliğimizi de sürdüreceğimize inanıyorum’’ dedi.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika