spot_img
spot_imgspot_img
27.9 C
İstanbul
Pazar, 21 Temmuz 2024

Thy, Rusya’da destinasyon sayısını 8’e çıkardı

Seçtiklerimiz

Türk Hava Yolları(THY), Rusya’ya uçuş ağını genişletmeye devam ediyor. THY, Rusya’nın Sibirya bölgesinde yer alan Novosibirsk şehrine ilk seferini düzenledi. Böylece THY, Rusya’da uçtuğu destinasyon sayısını 8’e çıkardı. THY daha önce Rusya’da; Moskova, St.Petersburg, Rostov, Ufa, Ekaterinburg, Soçi ve Kazan olmak üzere toplam 7 noktaya tarifeli sefer gerçekleştiriyordu.

Sabah saatlerinde Rusya’nın Novosibirsk kentine ilk uçağı indiren THY, Boeing 737-800 tipi uçakları ile haftada 3 gün İstanbul – Novosibirsk- İstanbul seferleri gerçekleştirecek.

Novosibirsk seferlerinin açılışı için özel kampanya da başlatan THY ,herşey dahil, gidiş-dönüş biletlerini 299 euro’dan satışa sunmaya başladı.

İstanbul – Novosibirsk ilk uçuşu için biletlerin yüzde 80’nin satıldığını duyuran şirket yetkilileri, Novosibirsk destinasyonunun beklentileri karşılayacağını kaydediyor.

Novosibirsk’in sanayi kenti olduğunu belirten THY Pazarlama ve Satış Başkanı Sezgin Sağlam, “Artık işadamlarımız direkt Rusya’nın sanayi kenti ve aktif iş dünyasına sahip olan Novosibirsk’e İstanbul’dan uçabilecek.” dedi

Sağlam ayrıca Rus turistler açısından İstanbul’un büyük ilgi çekebileceğini belirterek, ileride sefer sayısını artırabileceklerini belirtti.

25 MART’TA VNUKOVA’YA TAŞINIYOR

THY, Moskova’da 25 Mart’tan itibaren Şeremetyovo havalimanı yerine Vnukova havalimanından uçmaya başlayacak. Şehir merkezine daha yakın ve alternatif yollarla ulaşılabilen havalimanının yeni yapılan terminalinde hizmetlerine başlayacak THY, yeni dönemde daha konforlu hizmet verecek.

THY, UTAİR’LE RUSYA’NIN HER NOKTASINA UÇUYOR

THY Şubat sonunda Rusya’nın en büyük havayolu şirketlerinden UTair’le işbirliği anlaşması imzalamıştı. Rusya’nın Ural bölgesi Tümen kentinde THY Genel Müdürü Temel Kotil ve UTair Genel Müdürü Andrey Martirosov arasında imzalanan işbirliği anlaşmasına göre Rus yolcular, tek biletle dünyanın 190 noktasına, Türk yolcular da tek biletle Rusya’nın her noktasına uçabilecek. THY tarihinin en büyük uluslararası ticari anlaşması ile artık Rusya’nın bölgeleri Türk iş adamlarına “yol” olması bekleniyor.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika