spot_img
spot_imgspot_img
26.5 C
İstanbul
Cumartesi, 13 Temmuz 2024

Malezya havayolları A380’i tanıttı

Seçtiklerimiz

Malezya ilk A380 uçaklarının dışı, marka deneyimi sunmak için yeni yollar kullanmaya yönelik ulusal havayolunun bağlılığını gösteren, çağdaş renkleri ve modern yazı tipiyle birlikte muhafaza edilen ulusal havayolu zengin mirası yeni bir dış görünüş ile görücüye sunuldu.

Malezya ilk A380 ucaginin dis govdesini, cagdas renkleri iceren modern fonlarla ulusal havayolunun zengin “Wau” gelenegi ile birlikte, malezya misafirperverliginin marka deneyimini taze ve heyecan verici yollar uzerinden ulusal tasiyici bagliligini gostererek gorucuye sundu.

Grup İcra Kurulu Başkanı Ahmad Jauhari Yahya: “Biz ürün ve hizmetlerde avantaj sunan, vitrin yerine düzenli kurumsal kimlik sağlayan ve benzersiz yenilenen görünümü ile hizmete giren A380’i ilk defa tanıtıyoruz. Bu, uzun mesafeli yolculuklarda lüks ve rahatlık, konforun heyecan verici seviyelerini başlatmak için amiral gemisi bir uçak olacak.” dedi.

A380; 66 business class koltukları ve üst güvertede 70 economy class koltukları ile birlikte 8 tane first class koltuklar ve ana güvertede 350 economy class koltuğunu da içeren üç sınıf konfigürasyonunda toplam 494 koltuk kapasitesine sahiptir.

Bu uçak, Business Class kabininde 74 inç’lik koltuk aralığı ve bireysel 17 inç’lik IFE ekranları ile tam düz yatan koltuklara sahipken,  First Class kabininde ise 85 inç’lik koltuk aralığı ve 23 inç’lik IFE ekranları ile 87 inç’lik boyu olan tam düz yatan koltuklara sahiptir.

6 inc ile 18 inc koltuk genişliği ve yaslanma ile economy class koltukları, 10.6 inc’lik bireysel IFE ekranları ile 32 inc’lik koltuk aralığına sahiptir. Business ve first class kabinde bulunan her koltukta laptop şarj donanımları bulunmaktadır. Economy class kabinde laptop şarj donanımları her 2 koltuk tarafından paylaşılıyor.

Bütün sınıf koltukları, USB portu ve telefon tesisi uydusu ile kombine edilmiş; yönü hızlı bulmak için özel Grafik kullanıcı arayüzü ve Thales eğlence sistemi ile donatılmıştır.

Eşsiz bir ağırlama şekline sahip uçak, 18 kişilik bir kabin ekibi ile hizmet verecek. Malezya Havayolları’na ait A380 uçağı ile seyahat eden müşterilere hafif ve sağlıklı konsept yemekler ile Malezya mutfağı ve diğer uluslar arası mutfaklar arasından iyi bir seçim yapma şansı sunulacaktır. İlk defa, Malezya Havayolları’nın first class yolcuları için mevcut “Şef Çağrı” hizmeti, aynı zamanda Markalı Müşteri Deneyimi’nin bir uzantısı olarak A380 business class yolcuları için hazır olacaktır.

İlk olarak; Malezya’nın ulusal taşıyıcısı Malezya Havayolları A380 ile, 1 Temmuz 2012’den itibaren Kuala Lumpur- Londra hattında, haftada 3 kez çalışacak. İkinci olarak; A380, aynı zamanda üçüncü Kuala Lumpur-Sydney uçuşlar için kullanılırken çift günlük operasyonları sunmak için 2012 Ağustos sonuna kadar bu güzergah üzerinde tanıtılacaktır.

Malezyanin Ulusal tasiyicisina ait ilk A380 1 Temmuz 2012 tarihinden itibaren Kuala Lumpur – Londra seferlerini gerceklestirecektir. İkinci A380 Agustos 2012 sonundan itibaren yine ayni hatta gunluk iki sefer yapilarak tanitilacaktir. Ayni zamanda ucuncusu ise Kuala Lumpur – Sydney ucuslarinda kullanilacaktir.

Ahmad Jauhari: “Malezya Havayolları olarak biz müşterilerimizin yararı için yeni hizmetler geliştirip tanıtmaya devam edeceğiz. Bu son uçak için yatırım; teknoloji ve geleceğe yönelik tarz ve kabin konforu alanlarında yenilikçi tasarım girişimlerimiz; yolcularımızın konfor, lüks ve rahatlık içinde bir yolculuk yapmaları ve heyecan verici yeni konfor düzeylerinde seyahat etmeye devam etmelerini sağlamak için yapılmıştır. Yapılan bu tercih Malezya Havayolları’nı taşıyıcı kimliğini Geleneksel Klasik’ten Çağdaş Prime taşıyacak.” diye ekledi.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika