spot_img
spot_imgspot_img
22.7 C
İstanbul
Çarşamba, 4 Ekim 2023

‘THY ile hepimiz iftihar ediyoruz’

- ISG Airport -spot_imgspot_img

Seçtiklerimiz

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, ”THY ile hepimiz iftihar ediyor ve Türkiye’nin gururu olarak bakıyoruz” dedi.
       
        THY’nin kuruluşunun 77. yıl dönümü kutlamaları kapsamında Türk müziği sanatçısı Melihat Gülses, Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayında ”Kuş Olup Uçsam” adlı konser verdi.
       
        Konser öncesinde konuşan Arınç, bu akşam böyle bir ortamda bulunmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, Türkiye’nin yetiştirdiği önemli ses sanatçılarından Melihat Gülses’in konserini birlikte izleyeceklerini söyledi.
       
        İstanbul Valisi Muammer Güler’in çok başarılı bir hizmet döneminden sonra Ankara’daki çok önemli göreve atanmasına hem sevindiklerini hem de İstanbul’dan ayrılması dolayısıyla üzüldüklerini vurgulayan Bülent Arınç, Güler’in çeşitli kentlerde başarılı bir şekilde valilik görevinde bulunduğunu söyledi.
       
        Yöneticiliğin bir meziyet olduğunu, insanı sevmenin, toplumsal olaylara insani açıdan bakmanın, toplum kuruluşlarıyla iletişim kurmanın meziyet gerektirdiğini aktaran Arınç, İstanbul’da belki de en uzun süre yöneticilik yapan Güler’in Ankara’ya atanmasının gerçekten onur verici olduğunu belirtti.
       
        Arınç, yeni kurulan Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığının hayati bir konu olduğunu ve bu kurumun başına değerli, birikimli bir yöneticinin atanması gerektiğini belirterek, Güler’in herkesin müşterek kararıyla bu göreve getirildiğini söyledi.
       
        Bülent Arınç, Muammer Güler’in böyle bir göreve atanmasının kendilerini çok memnun ettiğini bildirdi.
       
        THY’nin başarılarla dolu son 10 yılını gözlemleme fırsatı bulduğunu belirten Arınç, ”THY ile hepimiz iftihar ediyor ve Türkiye’nin gururu olarak bakıyoruz. Hem yurt dışı hem de yurt içi seyahatlerimi THY ile yapmaya özen gösteriyorum. 15 bin kişilik THY ailesini yürekten kutluyorum. Allah kazadan, beladan ve nazardan korusun” dedi.
       
        MUAMMER GÜLER
       

        Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığına atanan İstanbul Valisi Güler de hükümetin teveccühüyle böyle önemli bir göreve atanmasından dolayı gururlu olduğunu söyledi.
       
        THY’nin 77. yılını kutlayan Güler, İstanbul’daki valilik döneminin THY’nin çıkışa geçtiği dönemi kapsadığını anlattı.
       
        Güler, kızının da THY mensubu olduğunu ifade ederek, THY’ye nice mutlu ve başarı dolu yıllar diledi.
       
        THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu da İstanbul’a 7 yıldır hizmet veren Muammer Güler’i uğurladıkları için üzüntülü olduklarını belirterek, Güler’in THY’yi sürekli desteklediğini anlattı.
       
        Konuşmaların ardından Bülent Arınç, Muammer Güler’e THY’nin uçak maketini verdi.
       
        Konserde Melihat Gülses; Yusuf Nalkesen, Şekip Ayhan Özışık, Neveser Kökdeş ve Kaptanzade Ali Rıza Bey gibi önemli bestekarların eserlerini modern bir şekilde icra etti.
       
        Konserin ardından davetlilere 77. yıl anısına ”Kuş Olup Uçsam” CD çalışması hediye edildi.
       
        Konseri, THY Genel Müdürü Temel Kotil, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Aykut Cengiz Engin, iş, sanat ve medya dünyasından çok sayıda davetli izledi.
         

       

         

- Keyvan Aviation -spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika