spot_img
spot_imgspot_img
23.7 C
İstanbul
Perşembe, 21 Eylül 2023

THY dünya standartlarında bir şirket

Seçtiklerimiz

Eşi Türk olan Lufthansa yöneticisi Gregor Wende, Atatürk Havalimanı muhabirleri ile sohbet etti. 2010 yılında Türkiye ile Almanya arasında yaklaşık 1 milyon yolcu taşıdıklarını kaydeden Wende, "Türkiye’ye 55 yıldır uçuş düzenliyoruz. 1 Nisan’da Antalya Münih arasında uçuş başlattık. Geçen yıl Ağustos’ta da Bursa ile Münih arasında haftada 3 uçuş başlattık. Bugün Türkiye ile Almanya’nın bazı şehirleri arasında haftada 74 uçuş yapıyoruz. Lufthansa bünyesinde çok sayıda pilot ve hostes çalıyor." dedi.

SLOT ALAMADIK

THY’nin dünya standartlarında bir havayolu şirketi haline geldiğine işaret eden Wende, DO&CO’nun da ikramda çok kaliteli olduğuna dikkat çekti. Lufthansa yetkilisi, Frankfurt’a İstanbul’dan haftada 3 sefer düzenlediklerini 4 sefer için slot istediklerini ancak yoğunluk nedeniyle izin verilmediğini ifade etti.

Gregor Wende, bu yılın ilk 4 ayında Almanya Türkiye arasında yolcu sayısının yüzde 6 civarında arttığını yıl sonuna kadar yüzde 15’lik bir artış beklediklerini izah etti.

22 yıl evvel Türkiye’ye geldiğini söyleyen Wende, Ankara ve Antalya’da görev yaptığını Türkçe’yi eşi Sibel Wende’nin de yardımıyla öğrendiğini dile getirdi. Çin’de yaşayan 26 yaşında Ceren isimli bir kızları olduğunu söyleyen Alman enişte, en çok barbunya pilakiyi sevdiğini belirtti.

 

- Keyvan Aviation -spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika