spot_img
spot_imgspot_img
17 C
İstanbul
Perşembe, 30 Mayıs 2024

Tatlıses Türkiye’ye döndü

Seçtiklerimiz

Tatlıses’i Türkiye’ye getiren ”TC İbo” adlı özel uçak, İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Genel Havacılık Terminali’ne indi.

Havalanında oğulları İdo ve Ahmet Tatlı tarafından karşılanan İbrahim Tatlıses, uçaktan ambulansa alındı. Tatlıses, ambulansla, tedavisinin süreceği Maltepe’deki Daruşşafaka Rehabilitasyon Merkezine götürüldü.

Bu arada, ciddi güvenlik önlemlerinin alındığı Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nda çok sayıda gazeteci de Tatlıses’in Türkiye’ye dönüşünü izledi.

İbrahim Tatlıses, 14 Mart’ta, Şişli’deki Nurol Plaza’da bulunan stüdyoda çekilen İbo Show programından çıkışı sırasında uğradığı silahlı saldırıda başından yaralanmıştı.

Tatlıses, bir süre Acıbadem Maslak Hastanesi’nde tedavi gördükten sonra, 6 Nisan’da, Almanya’nın Münih kenti yakınlarındaki Murnau Kliniğine gitmişti.

-TATLISES, DARÜŞŞAFAKA REHABİLİTASYON MERKEZİNE GETİRİLDİ

Uğradığı silahlı saldırıda yaralanan ve Almanya’da gördüğü tedavinin ardından Türkiye’ye dönen İbrahim Tatlıses, Darüşşafaka Ömran ve Yahya Hamuluoğlu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezine geldi.

Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’ndan özel ambulansla, polis eskortu eşliğinde merkeze getirilen Tatlıses’i, çok sayıda hayranı alkışlar ve sevgi gösterileriyle karşıladı.

Tatlıses’in bulunduğu ambulans, yoğun güvenlik önlemleri altında merkezin bitişiğindeki Darüşşafaka Maltepe Rezidans kapısından içeriye alındı. Basın mensuplarının görüntü alamaması için bahçeye paravan çekildi.

İbrahim Tatlıses’e burada uygulanacak tedaviye ilişkin bir açıklama yapılması bekleniyor.

TATLISES’İN DOKTORU BİR AÇIKLAMA YAPTI

Ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses’in doktoru Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Prof. Dr. Tunç Alp Kalyon, yapılacak ilk muayene ve değerlendirmelerden sonra tedavi sürecine başlanılacağını ve tedavi süresince ziyaretçi kabul edilmeyeceğini söyledi. Darüşşafaka Maltepe Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde tedavi altına alınan ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses’in doktoru Prof. Dr. Tunç Alp Kalyon, "Sanatçımızın tedavisi ilk muayene ve değerlendirmelerin ardından belirlenecek olan kapsamlı fizik tedavi ve rehabilitasyon programı çerçevesinde merkezimizde yapılacaktır.

Bu program içinde rehabilitasyon egzersizlerinin yanı sıra hidroterapi ve robot teknolojisini içeren yürüme eğitimleri de yer almaktadır" dedi. Tatlıses için özel bir suit dairenin hazırlandığını belirten Kalyon, "Sayın Tatlıses’e tıbbi ve sosyal gereksinimlerini göz önüne alarak yeniden düzenlenen bir suit daire tesis edilmiştir. Tedavi süresince tıbbi ve sosyal gerekçelerle ziyaretçi kabulü yapılmayacak. Gelişmeler belli aralıklarla basın mensuplarına yazılı olarak yapılacaktır" diye konuştu.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika