spot_img
spot_imgspot_img
25 C
İstanbul
Cuma, 12 Temmuz 2024

Suudi Prenses uçakta Türk Bayrağı var diye uçmak istemedi!

Seçtiklerimiz

Suudi Arabistan Prensesi N.B.A, uçağın Türk jeti ve kuyruğunda Türk Bayrağı olduğunu fark edince uçmak istemedi. Prensesin şiddetli tepkisine Türk uçuş ekibi de sert tepki gösterince tartışma çıktı.

Suudi Arabistan Prensesi N. B. A. , bir aracı kuruluş tarafından kiralanan uçağın bir Türk jeti ve kuyruğunda Türk Bayrağı olduğunu fark edince uçmak istemedi.

UÇAKTA GERGİN ANLAR!

Airporthaber’in haberine göre; Suudi prensesin şiddetli tepkisine Türk jetinin uçuş ekibi de tepki gösterince tartışma çıktı. Bu kez de Türk uçuş ekibi prensesi uçurmayı reddetti. Şirket, uçağını Türkiye’ye boş olarak çekme restini yaptı.

Arabulucuların araya girmesiyle Türk jetinin uçuş ekibi ve prenses uçmaya ikna oldu. Uçuş gerçekleşti fakat uçakta görevli kabin memuru prenses Ahmad’a ikram servisi yapmayı reddetti. Kabine de girmedi. İkramı teknisyen yaptı.

Prenses, uçak Londra’ya indikten sonra uçağın neden Türk şirketinden kiraladığını söyleyerek broker firmasını da şikayet etti ve ödediği paranın iade edilmesini istedi.

Suudi prenses, uçağın ücretinin iade edilmemesi halinde Türk şirkete yaptırım uygulayacağı konusunda tehditler savurdu. Türk şirket ise ücret iadesi yapılmayacağını kesin dille iletti.

Olay sonrası ilgili Türk şirketin Suudi Arabistan’a bir başka uçuş talebi, hiç bir sebep gösterilmeden Suudi otoritelerce reddedildi.

Diğer Türk jetlerine de son dönemde izin konusunda zorluk çıkarıldığı ve izin verilmediği de belirtildi.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika