spot_img
spot_imgspot_img
24.7 C
İstanbul
Pazartesi, 22 Temmuz 2024

Pistten çıkan ve atıl kalan uçak, pide salonuna dönüştürülüyor

Seçtiklerimiz

Trabzon Havalimanı’nda, 13 Ocak 2018’de pistten çıkması sonucu hizmet dışı kalan uçak, Yomra ilçesinde pide salonu olarak hizmet vereceği alana taşındı.

Trabzon’da Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, Türkiye’de sayılı bulunan uçak restoranlarının bir yenisinin Trabzon’a kazandırılacağını söyledi.

Sancak Mahallesi’nde, belediyeye ait olan ve kiracıları tarafından işletilen çay bahçesine konumlanacak uçağın, alandaki düzenleme çalışmalarının yaklaşık 4 aydır devam ettiğini belirten Bıyık, “Çalışmalar tamamlandı.

Herhangi bir aksilik olmazsa 3 ay içerisinde uçak, düzenlemesi yapılarak işletme sahiplerine teslim edilecek” dedi.

Bıyık, hem hafta sonu hem de sabah saatleri olması nedeniyle uçağın taşınmasında herhangi bir sorun yaşamadıklarını ifade ederek, “Trabzon-Rize kara yolu 1,5 saat trafiğe kapatıldı.

Alternatif olarak Yomra ilçesinden bir süre trafik sağlandı. Uçağın taşınması bile başlı başına bir maliyet.” diye konuştu.

Uçak restoranın, 2022 yılının ilk aylarında hizmete girmesinin planlandığına dikkati çeken Bıyık, şunları kaydetti:

“Uçağın 2,5 yıldır belediyenin cebinden herhangi bir kaynak çıkmadan milletin kullanımına kazandırılması için çok mücadele verdik. Burada yatırımcılar da çok büyük bir yükün altına girdiler, biz de süreci yakından takip ediyoruz.

Trabzon’umuza ve Yomra’mıza hayırlı olsun.”

Trabzon’da pistten çıkan ve atıl kalan uçak, pide salonuna dönüştürülüyor – 5
Ankara-Trabzon seferini gerçekleştiren yolcu uçağı, 13 Ocak 2018’de, Trabzon Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra pistten çıkmış, denize metreler kala durabilen uçaktaki 162 yolcu ve 6 mürettebat güvenli şekilde tahliye edilmişti.

Kazanın ardından 29 Eylül 2018’de Trabzon Havalimanı’ndan vinç yardımıyla Yomra ilçesine götürülen uçak, bu tarihten itibaren park edildiği alanda bekliyordu.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika