spot_img
spot_imgspot_img
8.4 C
İstanbul
Salı, 5 Mart 2024

Suudi Arabistan’dan, iç hatlarda yabancılara izin

Seçtiklerimiz

Suudi Arabistan Sivil Havacılık Genel Otoritesi tarafından yapılan açıklamada iç hatlardaki yetersizlikten dolayı zorluklar yaşandığını ve önümüzdeki ayın sonu itibariyle yabancı havayollarının lisans başvurusunda bulunmalarına izin verileceği kaydedildi.
 
Uzmanlar, hükümet tarafından belirlenecek fiyat üst sınırları nedeniyle krallığın havayolları için çok zor bir piyasa olacağını fakat bölgesel bazı ucuz maliyetli havayolları için de önemli potansiyele sahip olduğunu ifade etti.
 
Bunun yanısıra yabancı havayollarının iç piyasada operasyona başlaması durumunda iç hatlarda operasyona devam eden Suudi Arabistan Havayolları ve Nas Air üzerindeki baskının daha da artacağı belirtildi. Ucuz maliyetli havayolu Sama, geçen yıl 270 milyon dolar zarar ilan etmiş ve kapanmıştı.
 
Kaynaklara göre krallıktaki uçuşlarda bilet fiyatları hükümet tarafından sınırlandırılıyor ve Suudi Arabistan Havayolları’na devlet tarafından petrol yardımı yapılıyor. Böylece havayolunun iç hatlarda kâra geçmesi mümkün oluyor.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika