spot_img
spot_imgspot_img
21.4 C
İstanbul
Çarşamba, 22 Mayıs 2024

Sky Airlines, Antalya-KKTC seferlerini başlattı

Seçtiklerimiz

Sky Airlines, İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan haftanın 3 günü  KKTC’ye sefer düzenleyen uçaklarını, adanın simgesi olan orkidelerle süsledi. 2011 KKTC yılı kapsamında yapılan ve Türkiye’de örneği olmayan uygulamada Sky Airlines, KKTC Başbakanı İrsen Küçük ile Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı H. Ersan Saner’e de ‘orkide’ ile ilgili verdiği sözü tutmuş oldu.

 

“Avrupa’nın En İyi Charter Şirketi” seçilen ve 10 yıl boyunca Avrupa’da 11 milyondan fazla yolcu taşıyan Sky Airlines, 15 Nisan’da başladığı ve haftanın 3 günü (pazartesi, cuma ve pazar) İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan gerçekleştirdiği KKTC seferlerinde kullandığı uçakları ülkenin simgesi olan orkide resmi ile süsledi. 2011 KKTC yılı kapsamında yapılan ve örneği olmayan uygulamada Sky Airlines, Lefkoşa’ya düzenlediği ilk tarifeli uçuşunda KKTC Başbakanı İrsen Küçük ile Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı H. Ersan Saner’in ‘orkide’ isteğini de yerine getirmiş oldu.

Sky Airlines, Antalya-KKTC seferlerini başlattı

Sky Airlines, İstanbul’dan sonra Antalya’dan da KKTC’ye sefer düzenlemeye başladı. 13 Mayıs’ta başlayan Antalya-KKTC seferleri karşılıklı olarak haftanın 3 günü (cuma, cumartesi ve pazar) yapılmaya başlandı.

Görgülü: “KKTC bizim en önemli destinasyonlarımız arasında”

Sky Airlines’ın tarifeli KKTC uçaklarının orkide ile süslenmesine ilişkin açıklama yapan Sky Airlines Genel Müdürü Tahir Görgülü, “KKTC Başbakanımız ile Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanımız Lefkoşa’ya uçtuğumuz ilk gün bizden uçağımızı adanın simgesi orkide ile süslememezi istemişlerdi. Onlara verdiğimiz sözü geciktirmeden hayata geçirdik. Artık Sky Airlines’ın tarifeli KKTC uçağını pembe bir orkide süslüyor” dedi.

13 Mayıs’ta Antalya-Lefkoşa seferleri başlıyor

Görgülü, “Yavru vatanımız KKTC bizim göz bebeğimiz. Biz Lefkoşa’yı en önemli destinasyonlarımızdan biri olarak görüyoruz. Bunun için 15 Nisan’da İstanbul’dan başlattığımız Lefkoşa uçuşlarımıza, 13 Mayıs’ta Antalya-Lefkoşa uçuşumuzu da ekliyoruz. Böylece Sky Airlines olarak yavru vatanla olan bağlarımızı daha da güçlendireceğiz” değerlendirmesinde bulundu.

 

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika