spot_img
spot_imgspot_img
26 C
İstanbul
Salı, 23 Temmuz 2024

Ryanair , Aer Lingus’u Destekliyor

Seçtiklerimiz

Ryanair Hava Sahası Kapatılmalarında Aer Lingus’u Destekliyor

       

Ryanair bugün, geçen akşam Avrupa hava sahasının kapatılmasını eleştiren Aer Lingus’un ifadesini desteklediğini doğruladı. Ryanair, AB Hükümeti’nin (ve düzenleyici otoritesinin), volkanik kül yoğunlaşması ya da hava güvenliğinin azalması ile ilgili hiç kanıt olmayan yerlerde lüzumsuz ve uygunsuz AB hava sahası kapatılmalarıyla uğraştığına inanıyor.

       

Ryanair, AB Hükümeti’ni, ABD’deki uygulanan aynı volkan doğal afet ölçülerini kullanma (ki bu uygulama volkanlar çevresinde sıfır uçma noktasını ortaya koyuyor)  ve Avrupa hava sahasındaki bu uygunsuz ve gereksiz büyük alanların – bazıları İzlanda’dan binlerce kilometre sürmekte- kapatılmasının durdurulması çağrısına devam ediyor.

       

Ryanair’den Stephen McNamara:
       
“Ryanair, AB hava sahası kapatmalarından kaynaklanan uçuş iptalleri için yuvarlama programını duyururken, tarifemizin büyük bir kısmını çalıştırmaya devam ediyor. Yolcularımızdan herhangi bir gecikme ya da bu iptaller/gecikmelerden kaynaklanan rahatsızlık yüzünden içtenlikle özür diliyoruz. Ayrıca, Ryanair’in bunları en aza indirgemek için yapılabilecek herşeyi yaptığı konusunda yolcularımızı temin ederiz.” dedi.

       

Air News Times @ Haber Merkezi

       

         

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika