spot_img
spot_imgspot_img
20.7 C
İstanbul
Pazar, 2 Ekim 2022

Rusya-Türkiye Uçuşları 1 Temmuz’da Başlayabilir!

Haftanın Haberleri

Geçtiğimiz günlerde turizm tesislerini denetlemek için heyet gönderen Rusya’nın Türkiye ile koronavirüs tedbirleri gereğince yasak getirdiği uçuşların 1 Temmuz’da yeniden başlayacağı iddia edildi.

Forbes Rusya’nın iki kaynağa dayandırdığı haberinde yer alan bilgiye göre, Rusya’nın Türkiye ile olan uçuş yasağının 1 Temmuz’dan itibaren kaldırılmaya hazırlandığı belirtildi. İlgili departmanların Forbes’a verdiği demeçte söz konusu seçeneğin değerlendirildiği ve en büyük hava yolu şirketinin de bu bilgiyi doğruladığı yazıldı.

Bu kararın henüz kesinleşmediğinin altı çizilirken, Rusya için en popüler tatil bölgesi olan Türkiye’nin seyahat kısıtlamasına tabi tutulmasının Rusya’daki plajlara olan ilgiyi artırdığı ve bu durumun da vakaların artmasına neden olduğu belirtildi.

İlgili departmanlardaki kaynak, “Rusya’da insidansta (100 bin kişide görülen vaka sayısı) keskin bir sıçrama göz önüne alındığında, corona virüs vaka sayısının istikrarlı bir şekilde düştüğü Türkiye ile uçuşları açmak şimdi daha güvenli görünüyor” dedi.

Öte yandan Rus uzmanlar, Türkiye’de salgınla ilgili durumu değerlendirmeye yönelik çalışmalarına başladı. Uzmanlar ilk günde havalimanını, sıhhi kontrol noktasını ve çok sayıda oteli inceledi.

17 kişiden oluşan bir ekip dün Türkiye’ye geldi. Uzmanlar ilk olarak havalimanını, sıhhi kontrol noktasını inceledi. Havalimanında yüksek ateşli bir yolcuyu tespit etmeye yarayan algoritmayı, materyal toplama sürecini, geliş terminalinde PCR test laboratuvarının işleyişini test etti, ayrıca çeşitli kategorilerdeki otelleri inceledi.

- TUSAŞ -spot_img

İlgili Haberler

Son Dakika

CORENDON AIRLINESspot_imgspot_img