spot_img
spot_imgspot_img
18.2 C
İstanbul
Cuma, 24 Mayıs 2024

PWA Windsurf Dünya Kupası Alaçatı’da başladı

Seçtiklerimiz

İstanbul, 9 Ağustos 2011 – Dünyada ilk kez kurulan Ulusal Windsurf Ligi’ne de adını vererek, windsurf sporuna verdiği desteği yeni bir boyuta taşıyan Pegasus Airlines’ın 5. kez  evsahipliğini üstlendiği Pegasus PWA Windsurf Dünya Kupası ve Surf’n Sound Spor ve Müzik festivali, 8 Ağustos akşamı Alaçatı merkezde düzenlenen Açılış Korteji ile resmen başladı.  
 
Alaçatı Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç ve Türkiye Yelken Federasyonu yetkililerinin katılımıyla start alan Açılış Korteji, ABD, Avustralya, Fransa ve  İtalya başta olmak üzere 25 ülkeden yarışlara katılan efsanevi windsurf’çülerin ülkelerinin bayraklarıyla ve bando eşliğinde Alaçatı sokaklarından yürümesiyle devam etti.
 
Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası 25 ülkeden 82 sporcunun katılımı ile Muhteşem Alaçatı Rüzgarı ile başladı
 
Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası  Çağla Kubat Windsurf Academy’de 25 ülkeden 63 erkek 19 kadın sporcunun katılımı ile start aldı. 
 
Çağla Kubat Windsurf Academy’de  kayıt işlemlerinin ardından erkekler yarışı ile başlayan Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası’nda kuvvetli rüzgar muhteşem görüntüler sağladı. Erkeklerde Björn Dunkerbek ile Dünya Şampiyonluğu için mücadele eden Fransız Antoine Albeau şanssız bir yarış çıkarttı ve günü 9. olarak tamamladı. Türk Sporcularımızdan Bora Kozanoğlu 7.olurken, Enes Yılmazer günü 13. sırada bitirdi. Kadınlar kategorisinde Aruba’lı Tur lideri Sarah – Quita Offringa 1.ci olurken, Türk sporcumuz Lena Aylin Erdil büyük bir başarı göstererek 2. Sırayı elde etti. Çağla Kubat final yarışında şanssız bir düşüş yaşayarak ilk yarışta 6. Oldu. 
 
Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası’nda yarışlar hergün saat 11:00’de başlayarak 13 Ağustos Cumartesi günü koşulacak final yarışları ile sona erecek. 
 
 
 
Windsurf Dinamizmi Ruhu Hafta Boyunca Her Yerde 
 
Pegasus PWA Windsurf Dünya Kupası ve Pegasus Surf’n Sound festivali, hafta boyunca renkli aktivite ve eğlencelere sahne olacak.
 
Hafta boyunca, Alaçatı merkezinde konumlandırılacak mobil sahnede çeşitli aktiviteler, sporcu söyleşileri ve imza günleri düzenlenecek.
 
Dünya’nın en ünlü windsurfçüleri ve değerli malzemelerini, güvenle Alaçatı’ya transfer eden Budget, yarış merkezinde çeşitli aktiviteler ile hem sporculara hem de seyircilere keyifli anlar yaşatacak. 
 
BMW, X1 model araçlarıyla izleyicilere ücretsiz servis hizmeti sunarken, 11 Ağustos Perşembe akşamı festival BMW Sunset Party ile renklenecek. 
 
12 Ağustos Cuma akşamı ise Redbull Night Ride Party ve  ilk kez gece  düzenlenecek Freestyle Windsurf Show ile eğlence devam edecek. 
 
Pegasus’la Eğlence ve Sürprizler 
Çağla Kubat Windsurf Academy’de Surf Severleri Bekliyor 
 
Kupanın bu yıl 5. kez evsahibi olan Pegasus, 12-13 Ağustos’ta gerçekleştirilecek aktivite, şov ve partilerle yükselen adrenaline, eğlence katacak.
 
Pegasus aktivite alanında Surf Simülatör’ü ve Paddleboard Challenge, yarışlar sırasında kendi surf yeteneklerini test etmek isteyenleri ağırlarken, bu aktivitelerin kazananlarını güzel ve sürpriz hediyeler bekliyor olacak. 
 
Pegasus Magical Move Contest ve Ultimate Party, ilerleyen saatlerde ılık kumlarda dans etmek isteyenleri müziğin ahenkli notaları arasına çekerken, Twilight Surfers ile gecenin karanlığı yeni bir renk kazanacak.
 
Şampiyona  co-sponsoru Rowenta , bayanların kendilerini sahilde de güzel hissetmesi için kurulacak Rowenta Beauty Lounge’larda büyüleyici saç modelleri yaparken, 13 Ağustos Cumartesi  günü düzenlenecek Rowenta Summer Dance Party ile hem eğlendirecek, hem de sürpriz hediyeler dağıtacak.
 
Pegasus Airlines Surf’n Sound 13 Ağustos Cumartesi günü ödül töreni sonrasında gerçekleşecek Power FM DJ  Funky C  performansı ile unutulmaz anılarla sona erecek. 
 
Pegasus, PWA Windsurf Dünya Kupası’nın yakından takip etmek ve Surf’n Sound Festivali ile eğlencenin bir parçası olmak isteyen herkesi, 12 ve 13 Ağustos’ta Çağla Kubat Windsurf Academy’e bekliyor. 
 

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika