spot_img
spot_imgspot_img
27.2 C
İstanbul
Salı, 25 Haziran 2024

Uçak teknisyenliği kursu için başvurular sürüyor

Seçtiklerimiz

İş-Kur Nevşehir İl Müdürlüğü ve Türk Hava Yolları ve Kapadokya Meslek Yüksek Okulu işbirliği ile havacılık sektörünün ihtiyaçlarına yönelik olarak Teknisyen Ön Eğitim Programı düzenlendi.
 
EASA kurallarıyla uyumlu bu program kapsamında, başvuru yapan teknisyen adayları, yapılacak değerlendirmenin ardından HABOM A.Ş.’deki çalışmalarda doğrudan yer alabilecek yetkinlik düzeyine gelecek şekilde 6 ay süreyle eğitimden geçirilecek. Eğitimlerin teorik bölümü Nevşehir’de Kapadokya Meslek Yüksek Okulu’nda uygulama bölümü ise İstanbul’da THY tesislerinde yapılacak. Havacılık sektöründe geçerli dilin İngilizce olması nedeniyle programda adayların ayrıca iyi derecede İngilizce okuma/anlama yeterliliği kazanmaları sağlanacak.
 
Yazılı ve sözlü sınavlar neticesinde programa başlamaya hak kazanan adaylar, program boyunca İş-Kur tarafından belirlenen oranda maddi yardım alacak ve sosyal güvenlik kapsamında bulunacaklar.
 
Programı başarı ile bitiren adayların en az yüzde 20’si Havacılık Bakım Onarım ve Modifikasyon Merkezi A.Ş. (HABOM) tarafından istihdam edilecek.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika