spot_img
spot_imgspot_img
26.4 C
İstanbul
Pazar, 14 Temmuz 2024

Philadelphia’daki Türkler’den Yeni Hat Talebi

Seçtiklerimiz

TADF Mali İslerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Durmuş, Güney New Jersey ve Philadelphia’da toplanan 2600 imzalı dilekçe mektubunu, THY Genel Müdürü Temel Kotil’e sundu. Türk nüfusunun bu bölgede çok ciddi şekilde büyüdüğünü belirten Durmuş, "Türk Hava Yolları’nın İstanbul’dan  Philadelphia’ya uçuş hattı açmasını istiyoruz" dedi. Bölgedeki vatandaşların JFK gidiş ve gelişte sıkıntı yaşadıklarını belirten Durmuş, diğer büyük havayolları firmalarının Philadelphia hattına önem verdiğinin altı çizdi.

THY Genel Müdürü Kotil ise böyle bir talebin yazılı ve düzenli bir imza kampanyası şeklinde yapılmasının bir ilk olduğunu belirterek, TADF heyetine teşekkür etti ve talebin değerlendirileceğini söyledi. Türk Hava Yolları’nın Amerika’da ciddi yatırım yapmak için çalıştığını belirten Kotil,  Boston, Houston, Florida gibi bölgelerde hat açılması için de çalıştıklarını söyledi. Türk Hava Yollarının dünyanın en iyi havayolları liginde artık olduğunu dile getiren Kotil, "Türk Amerikan toplumunun desteği ve güveni bizler için önemli" diye konuştu.

TADF Başkanı Çınar ise yeni yönetim olarak yaptıkları çalışmaları anlatarak, Mayıs ayında yapacakları Türk Günü Yürüyüşleri ve Festivalleri için THY’den destek istedi. Ayrıca,THY Genel Müdürü Temel Kotil, TADF’nin Nisan ayının sonunda Amerika’daki Somali dernekleri ile ortak yapacaklarını etkinliğe destek olacaklarını belirterek, Somali’deki faaliyetlerin Türkiye’nin gücünü gösterdiğini söyledi.

TADF Başkanı Çınar, THY New York Müdürü İhsan Baytan ve ekibi ile yakın çalıştıklarını belirterek, yıllardır Amerikan’nın en eski çatı kuruluşu olan TADF’ye destek  veren  Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil’e  ayrıca ufak bir teşekkür plaketi sundu.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika