spot_img
spot_imgspot_img
27.5 C
İstanbul
Cuma, 19 Temmuz 2024

Pandemi Helikopter Turizmi Pazarı’nı büyüttü

Seçtiklerimiz

COVID-19 pandemisi nedeniyle helikopter turizminin geliştiği ve yeni fırsatlar sunduğu 2025’e Kadar Kuzey Amerika’da Helikopter Turizmi Pazarı’nın %54 büyüyeceği belirtildi.

Kuzey Amerika’da helikopter turizmi pazarının 2021’den 2025’e kadar yüzde 54 olmak üzere 871,35 milyon dolar büyümesi bekleniyor. COVID-19 pandemisi nedeniyle helikopter turizminin geliştiği ve yeni fırsatlar sunduğu bildirildi.

Technavio’nun en son pazar araştırması raporuna göre, ekonomik büyümenin yarattığı etkinin ilk çeyrekte önemli olacağı, ancak sonraki çeyreklerde kademeli olarak azalmasının beklendiği belirtildi.

KÜRESEL HAM PETROL FIYATLARıNDAKI DÜŞÜŞÜN ETKİSİ

Raporda şunlara yer verildi: Küresel ham petrol fiyatlarındaki önemli düşüşün, helikopter turizmi pazarının büyümesine katkıda bulunan önemli bir itici güç olacak .

Uçak yakıt fiyatlarındaki düşüş, havayolu veya helikopter şirketleri için önemli bir avantaj olacaktır. Hava yolculuğu daha ekonomik hale gelecek ve helikopter şirketleri turizm işiyle ilişkilendirilecek. Helikopter şirketlerinin gelirini artırmak için büyük tatil köyleri ve turizm şirketleriyle ittifaklar kurulacak.

HELIKOPTER YOLCULUĞUNUN POPÜLARITESI ARTIYOR

Technavio’ya göre, helikopter yolculuğunun artan popülaritesi pazar üzerinde olumlu bir etkiye sahip olacak ve tahmin süresi boyunca büyümesine önemli ölçüde katkıda bulunacaktır.

Bu araştırma raporu, 2021-2025 döneminde pazar büyümesini etkileyecek diğer önemli eğilimleri ve pazar sürücülerini de analiz ediyor.Helikopter yolculuğunun geleneksel ulaşım yöntemleri üzerindeki popülaritesi çekiş kazanacak.

Ülkelerin artan refahı ve ticari gelişmeler, şehir içi hava yolculuğuna büyük talep getirecektir. Helikopter turizmi, elverişli ve elverişli olduğu için dünya çapında birçok ülke tarafından değerlendirilmektedir.

Pazar araştırması raporu, helikopter turizmi pazarını Kuzey Amerika , APAC, Avrupa , Güney Amerika ve MEA’ya göre inceledi.

KUZEY AMERIKA KILIT PAZAR

Rapor tahminlerine göre pazarın büyümesinin %54’ü Kuzey Amerika’dan kaynaklanacak . ABD, Kuzey Amerika’nın helikopter turizmi pazarı için kilit pazar olduğu belirtildi.

Bu bölgedeki pazar büyümesinin, diğer bölgelerdeki pazarın büyümesinden daha hızlı olacağı bildirildi.

Müşterinin tercihlerini karşılayan özelleştirilmiş helikopter turları , Kuzey Amerika’daki helikopter turizmi pazarının büyümesini kolaylaştırmak için önemli miktarda kar sağlayacağı anlatıldı..

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika